AÇIK PERDE’DE KAMERA SENDE!


Türkiye sinemasının yeni yetenekleri Kundura Sinema Açık Perde’de bir araya geliyor


Her ay değişen temalarda film seçkilerine ev sahipliği yapan Kundura Sinema, farklı zaman ve coğrafyalardan filmleri İstanbullu sinemaseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Aralık ayında ise genç sinemacılara seyirciyle buluşabilecekleri yeni bir alan yaratarak sinema sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla perdelerini kısa film yönetmenlerine açıyor.

Süresi 15 dakikayı geçmeyen kurmaca, belgesel ve animasyon türlerindeki kısa filmlerin yer alacağı Kudura Sinema Açık Perde’ye, 18 yaş ve üzeri herkes başvuruda bulunabilir. Gelen başvurular arasından Beykoz Kundura Kültür-Sanat ekibinin belirleyeceği film seçkisi 5 Aralık 2019 tarihinde duyurulacak.

Siz de 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren çekilmiş ve 15 dakikayı aşmayan kısa filmlerinizle birlikte 30 Kasım 2019 tarihine dek başvurunuzu tamamlayabilir; bu seçkide yer alma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Kundura Sinema Açık Perde gösterimlerinin ilki 15 Aralık Pazar günü saat 16.00’da Kundura Sinema’nın eşsiz atmosferinde gerçekleştirilecek ve yapımları izlemek isteyenler gösterimlere ücretsiz katılabilecek.

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi