ÇEKEVİ


Çekevi - Salon

Çek Evi’nde konakladıkları süre içinde tüm misafirlerimizin dinlenmek, bu tarihi dokunun keyfini çıkarmak için kullanabilecekleri bir ortak alandır. Ayrıca Kundura’daki çalışmalarınız sırasında küçük toplantılarınız için de kullanabilirsiniz.


Çekevi - Çalışma Odası

Çek Evi’nin salonun yanında bulunan, Çek Evi bahçesine ve Kundura Meydanı’na bakan sıcak kütüphane odası, sessizlik içinde senaryo çalışmalarınızı sürdürebileceğiniz keyifli bir mekândır.


Çekevi - Western Odası

Hepimizi “Vahşi Batı” kavramıyla tanıştıran, kahramanlık ve adalet konularını işleyen Western filmlerinden esinlenilerek dekore edilmiştir. At sırtında kovalamacaları hayal ederek derin bir uykuya dalmadan önce küvet keyfiyle günün tüm yorgunluğunu atabilirsiniz.


Çekevi - Kuzey Afrika Odası

Atlas Dağları’ndan Sahra Çölü’ne Kuzey Afrika kültürünün izlerini sürdük. Bertolucci’nin Çölde Çay filmindeki soğuk ama tutkulu aşkından da ilham alarak Fas’a has Majorelle mavisiyle romantik bir süit yarattık. Kundura Meydanı’na ve diğer tarihi binalara bakan bu süit odada sizin için her türlü konfor ve lüksü düşündük.


Çekevi - Hollywood Odası

50’li ve 60’lı yılların sinema yıldızlarından esinlenerek dekore ettiğimiz odamızın her yerine Marilyn Monroe’nun cazibesi sinmiş durumda. Birçok popüler film ve dizinin çekildiği, İstanbul’un en önemli platosunun ortasında yer alan Çek Evi’nin bu odasında kalırken kendinizi bir film yıldızı gibi hissedebilir, biraz şımartabilirsiniz.


Çekevi - Masal Odası

Çek Evi’nin en sevimli ve huzurlu mekânı, çatı katı süiti. Mavi – yeşil tonlardaki duvarlarıyla söğüt ağaçlarının serinliğini, ferahlığını odanıza getirmek istedik. Uzakdoğu’dan ilham alan mobilyalar hayallerinizi uzaklara taşıyacak.


GALERİ

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi