KIRMIZI PABUÇLAR

Beykoz Kundura

 • 4 Eylül 2021 | Cumartesi
  21:00

Yönetmen | MICHAEL POWELL, EMERIC PRESSBURGER

İngiltere / 1948 / Renkli / 135’ / DCP
İngilizce, Fransızca, Rusça; Türkçe altyazılı

Senaryo     | Michael Powell, Emeric Pressburger
Oyuncular | Anton Walbrook, Marius Goring, Moira Shearer

Birlikte kurup yönettikleri yapım şirketi “The Archers” ismiyle de tanınan, bir dönemin iki usta ismi Emeric Pressburger ve Michael Powell imzası taşıyan 1948 yapımı The Red Shoes, zamanının çok ötesinde sahneleri ve şiirsel üslubuyla sinema tarihinin en unutulmaz yapımları arasında gösteriliyor. Bir İngiliz yapımı olsa da ABD gişelerinde de büyük başarı yakalayan film, 5 milyon doları aşan gişe rekoruyla sinema tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı filmlerinden biri. 

Danimarkalı yazar Hans Christian Andersen’in 1845 yılında kaleme aldığı aynı isimli masaldan yola çıkarak beyazperdeye yansıtılmış bu müzikal dram; adanmışlık, hırs ve tutku gibi kavramların etrafında dolaşarak sanatı ve kişisel hayatı arasında kalmış bir balerinin hikâyesini seyirciyle buluşturuyor. Teyzesinin yardımıyla dünyaca ünlü Boris Lermontov’un bale okuluna girmeye hak kazanan Victoria’yı filmde Moira Shearer canlandırıyor. Shearer, film boyunca büyük bir ustalıkla sergilediği vücut dili ve eşsiz performansıyla akıllara kazınıyor. Jack Cardiff’in dönemine meydan okuyan sinematografisi ise sinema tarihine iz bırakan bu performansı adeta taçlandırıyor.

Anton Walbrook’un canlandırdığı, gerçek bir idealist ve kusursuzluk tutkunu olan Lermontov, evlenme kararı alan baş balerini gruptan atınca Victoria için kaçırılmayacak bir fırsat doğar: Baş balerin olma ve Julian Craster’ın bestelediği önemli bir oyunda yer alma şansı yakalamıştır. Fakat kısa bir süre sonra Julian’a âşık olur ve çift evlenmeye karar verir. Bu kez gruptan atılan ve kişisel hayatıyla tutkunu olduğu sanatı arasında bir seçim yapmak zorunda bırakılan Victoria olacaktır.

İşlediği konu itibarıyla sanata dair bir sanat eseri olan ve sahip olduğu ritim duygusuyla seyirciyi kendine hayran bırakan The Red Shoes; En İyi Özgün Müzik Altın Küre ödülü, En İyi Sanat Yönetimi ve En İyi Müzik Oscar ödülleri de dahil olmak çok sayıda ödülün sahibi. İlerleyen yıllarda aralarında Kırmızı Değirmen, Siyah Kuğu’nun da bulunduğu pek çok müzikal yapıma ilham olan film, British Film Institute (BFI) tarafından belirlenen En İyi 100 İngiliz Film listesinde Büyük Umutlar (David Lean, 1998), Kerkenez (Ken Loach, 1969), 39 Basamak (Alfred Hitchcock, 1935), Trainspotting (Danny Boyle, 1996) ile birlikte ilk 10 sırada yer alıyor. Victoria’nın etkileyici hikâyesinin yönetmen Martin Scorsese ve yazar Margaret Atwood’un da aralarında bulunduğu çok sayıda sanatçıya ilham verdiği söyleniyor.

Biletinizi satın almadan önce "Etkinlik Notları" bölümünü okumayı unutmayınız. 

 • Tam - 60 TL
 • Öğrenci - 40 TL

  BİLET BİLGİLERİ
  Biletinizi Beykoz Kundura internet sitesinden satın alabilirsiniz. Kapıdan satış hizmetimiz bulunmamaktadır. 

  Bilgi için:  +90 216 323 31 30       /          gise@beykozkundura.com

  İnternet sitemiz üzerinden üye girişiyle yaptığınız işlemlerde “Biletlerim” sekmesi üzerinden de dijital biletlerinize her zaman ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Sosyal medya hesaplarımızdan güncelleme ve kampanyalarımızı takip edebilirsiniz.

  Bilet İade: Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. Satın alınan biletler, gösterimin iptali ya da tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez ya da iade edilemez

  ÖNEMLİ BİLGİLER

  Oturma Düzeni: Koltuklarımız numaralı değildir. Koltuklar arası 1m mesafe ile çapraz oturma düzeni uygulanmaktadır.

  Sağlığınız İçin: Bilet kontrol operasyonu, e-mail ve SMS olarak tarafınıza iletilmiş QR kodlu dijital biletleriniz ile temassız olarak gerçekleşmektedir.
  Beykoz Kundura girişinde temassız ateş ölçme uygulaması yapılmaktadır. Ateşi 37,2 ve üzeri olanların girişlerine izin verilmeyecektir.
  Ayrıca “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması yapılacak, sağlık durumu riskli misafirler alana kabul edilmeyecektir.
  Maskesi olmayan misafirler alana kabul edilmemektedir. Alanda bulunduğunuz süre boyunca maskenizi usulüne uygun şekilde takmanızı rica ederiz. Maskesi olmayan misafirlerimize yedek maske temin edilecektir.
  Alana giriş yaptığınız an itibariyle alanda bulunduğunuz süre boyunca “sosyal mesafe, maske kullanımı ve el hijyeni” başta olmak üzere COVID-19 kapsamında uygulanan kurallara ve görevli arkadaşlarımızın uyarılarına uymanızı rica ederiz.
  Gösterim açık havada gerçekleşeceği için izleyicilerin hava koşullarına göre giyinmeleri tavsiye edilir.

  Mekân Kullanımı:
  İzleyicilerimiz satın aldığı biletin seansından 2 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilirler.
  Sinema biletinin Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.
  “Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya” adlı sergi etkinlik günlerinde ücretsiz olarak rezervasyon ile gezilebilir. Rezervasyon için beykozkundura.com/kundura-hafiza
  Profesyonel fotoğraf makinesi ile yazılı izin olmaksızın çekim yapılmasına müsaade verilmemektedir. Kayıt cihazlarınızı Beykoz Kundura girişinde güvenlik noktasına teslim etmenizi rica ederiz.

  Yaş Sınırı: 7163 sayılı kanunun 7. maddesi uyarınca değerlendirme ve sınıflandırması yapılmamış sinema filmleri; festival, özel gösterim ve benzeri kültürel ve sanatsal etkinliklerde ancak 18+ yaş işareti ile gösterilir.

  Gösterim: Tüm filmler orijinal dilinde Türkçe altyazılı gösterilecektir. Elektronik altyazı sisteminde teknik bir arıza çıkması durumunda, önce arızanın giderilmesine çalışılacak, bunun mümkün olmadığı durumlarda film gösterimine altyazısız devam edilecektir. 
  İzleyicilerimizin seanslara vaktinde gelmeye özen göstermelerini rica ederiz.

  Kayıt: Gösterim sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. herhangi bir kayıt cihazı ile kayıt yapmak yasaktır.
  Beykoz Kundura tarafından etkinlik boyunca ses ve görüntü kaydı yapılacak olup kayıt altına alınan görüntüler yalnızca tanıtım amacıyla Beykoz Kundura’nın internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır. Beykoz Kundura, etkinlik kayıtlarını yalnızca tanıtım amacı ile sınırlı olacak şekilde kullanacak olup bu kayıtları etkinlik sanatçısına aktarabilecektir.

  Yeme - İçme: Etkinlik alanında yer alan yiyecek ve içecek hizmetlerimizden faydalanabilir ya da Beykoz Kundura’nın restoranı Demirane’yi tercih edebilirsiniz. Dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesi yasaktır.

  Program Değişikliği: Bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın! Elimizde olmayan nedenlerden ötürü program değişikliği olursa internet sitesi ve sosyal medya aracılığıyla duyurulur.

  NASIL GELİNİR? 

  - Kendi aracınızla mekâna gelebilirsiniz. Otopark ücretsizdir. 
  - Etkinlik için özel ayarlanan ücretsiz* Beşiktaş - Beykoz Kundura arası tekne hizmetimizden faydalanabilirsiniz. 
  *Sınırlı kapasite nedeniyle rezervasyon sistemiyle hizmet verilecektir. Rezervasyon için TIKLAYINIZ. 

  Geliş: BEŞİKTAŞ - BEYKOZ KUNDURA
  Hareket saati: 18:30
  Kalkış Noktası: Bahçeşehir Üniversitesi önündeki rıhtım

  Dönüş: BEYKOZ KUNDURA – BEŞİKTAŞ – KADIKÖY*
  Hareket saati: Etkinlik bitiminden hemen sonra hareket edecektir.
  *Beykoz Kundura İskelesi’nden kalkacak tekne önce Beşiktaş’a uğrayacak, ardından Kadıköy’e gidecektir.

  - Beykoz İskelesi – Beykoz Kundura arasında saat 19:00 itibariyle 30 dakikada bir hareketle hizmet veren ücretsiz ring servisimizden faydalanabilirsiniz.
  - Toplu taşıma ile ulaşım konusunda detaylı bilgi için tıklayınız.

Bilet Seçimi

Satın Al

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi