DOLAMBAÇLI YOLLAR

Beykoz Kundura

 • 14 Ağustos 2021 | Cumartesi
  21:00
Bu etkinliğe ait online olarak satın alabileceğiniz biletler tükenmiştir. Bilgi için Kundura Gişe ile iletişime geçebilirsiniz.

BİLETLER TÜKENDİ! İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ. 
SONRAKİ ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ.


*BaBa ZuLa’nın canlı müziği eşliğinde.

Orijinal adı | Abwege (The Devious Path)
Yönetmen | Georg Wilhelm Pabst

Almanya / 1928 / Siyah Beyaz / 98’ / DCP
Sessiz film / Almanca ara yazılı  /Canlı müzik: BaBa ZuLa

Senaryo | Adolf Lantz, Ladislaus Vajda, Helen Gosewisch, based on a story by Franz Schulz
Oyuncular | Gustav Diessl, Brigitte Helm, Hertha von Walther

Başarılı, zengin ve hırslı bir avukat olan kocası Thomas Beck’in işine olan düşkünlüğü nedeniyle kendisini evliliğinde tek başına bulan Irene, sıkıcı ve monoton hayatından kaçabilecek mi? Berlin’in hareketli gece hayatı, uyuşturucu deneyimleri, romantik talipler ve seksüel maceralardan geçen Dolambaçlı Yollar bir evliliğin krizi üzerinden hem 1920’ler Berlin’ininde bohem ve marjinal kesimlerinin yaşamına, hem de bu yaşama karışan elit kesimin çelişkilerine göz atıyor.
Prestijli bir eşe sahip olmasına rağmen evliliğinde kapana kısılmış hisseden Irene, kocası Thomas’ın ilgisizliğine kendisine âşık olan bir ressamla Viyana’ya kaçma planları yaparak isyan etmeyi seçer. Fakat kocası tarafından fark edilerek durdurulan bu kaçış planı sonrasında, Irene kırılan kalbine Berlin’in türlü marjinal karakterlerle, uyuşturucu ve eğlenceyle dolu gece hayatında teselli bulur. Irene’nin varolan bağlarından giderek çözülen hayatının kreşendo temposu onu iniş ve çıkışlarla dolu bir serüvene itecektir.
Weimar Cumhuriyeti’nin ünlü yönetmeni Georg Wilhelm Pabst’ın ışık ve kamera oyunları ile dolu filmi Dolambaçlı Yollar tıpkı ele aldığı karakterler gibi izleyiciyi de sarhoş eden bir tempoyla Berlin’in eğlenceli detaylarla dolu yer altına sokuyor.

Yönetmen
Georg Wilhelm Pabst:
Avusturya doğumlu Georg Wilhelm Pabst oyunculuk ve tiyatro yönetmenliği ile başladığı kariyerinin rotasını Carl Froelich’in yanında yardımcı yönetmenlik yaparak sinemaya çevirdi. Özellikle kadın karakterlerinin çeşitli çıkmazlarını işlediği filmleri ile tanınan yönetmen, keşfettiği ve yeteneklerini geliştirmelerine yardım ettiği Greta Garbo, Asta Nielsen, Louise Brooks gibi yıldızlarla çalıştı. Çektiği Westfront 1918 (1930), The Threepenny Opera (1931) ve Kameradschaft (1931) üçlemesiyle Weimar Cumhuriyeti’nin en önemli ve etkili yönetmenlerinden biri haline gelen Pabst, İkinci Dünya Savaşı’nın başlangıcından hemen önce Amerika’ya göç etmeye karar verdi ancak Fransa’da yakalandı ve Nazi Almanya’sına geri dönmek zorunda kaldı. Bu dönemde The Comedians (1941) ve Paracelsus (1943) filmlerini çeken yönetmen, savaş sonrasında ise İtalya’da dört opera prodüksiyonu yönetti.

BaBa ZuLa
BaBa ZuLa, Türkiye'de belli bir tür içine dahil edemeyeceğimiz ender gruplardan; 1996 yılında Dervis Zaim’in Tabutta Rövaşata adlı filmine müzik yapmak üzere kurulan grup 2013’ e geldiğimizde Amerika’dan Japonya’ya, Kanada’dan Brezilya’ya ve Avrupa’nın birçok ülkesine giderek ülkemizin müzik elçisi olacağından habersizdi elbet. Geleneksel halk müziğinden besleniyorlar ve müzikal köklerimizden aldıklarını çağdaş müzikle birleştiriyorlar. Bunu yaparken kolaya kaçmıyorlar, bu yüzden yaptıkları özgün oluyor, taklit edilemiyor. Bir yanda funk, diğer yanda elektronik var ama hepsinin beslendiği nokta memleket topraklarında yapılan müzik, ortaya çıkan ise Türkçe saykedelik. Şimdiye kadar sayısız film müziğine imza atan ve Mad Professor, Bugge Wesseltoft ve CAN'dan Jaki Liebezeit gibi dünyaca ünlü sanatçılarla iş birliği yapan grup, 1960’ların psikedelik müziği ve Anadolu rock tınılarına dub ve elektronik yaklaşımlar ekleyerek deneysel ve çağdaş bir çizgi getiriyor.
20.yıllarını ‘’XX’’ albü2mü ie taçlandıran BaBa ZuLa ardından 2019 yılında “Derin Derin” albümünü GlitterBeat etiketiyle yayınladı. Son olarak Türk saykedelik müziğin öncülerinden BaBa ZuLa, 25’inci yılında 11’inci LP’si Hayvan Gibi’yi yayımladı. Grubun ilk canlı stüdyo kaydı olan Hayvan Gibi, Artone Stüdyoları’nda direct-to-disc(doğrudan plağa kayıt) yöntemiyle kaydetti. Night Dreamer Records&Gülbaba Records etiketiyle yayımlanan albüm, Night Dreamer’ın D2D serisinin 5’inci albümü olmakla beraber Gülbaba Records etietiyle çıkan ilk albüm olma özelliği taşıyor.
Albümleri bir kenara sahne performansları da takdire şayan. Dans ve teatrel ögelerle müziklerini ve düşüncelerini görsel olarak da desteklerken seyirciyle tek vücut oluyor ve adeta şamanik bir ayin sunuyorlar.
Bu noktada şunu rahatlıkla söyleyebiliriz: BaBa ZuLa konseri izlememiş bir insan çok şey kaybeder!

Biletinizi satın almadan önce "Etkinlik Notları" bölümünü okumayı unutmayınız. 

 • Tam - 70 TL
 • Öğrenci - 50 TL

  BİLET BİLGİLERİ
  Biletinizi Beykoz Kundura internet sitesinden satın alabilirsiniz. Kapıdan satış hizmetimiz bulunmamaktadır. 

  Bilgi için:  +90 216 323 31 30       /          gise@beykozkundura.com

  İnternet sitemiz üzerinden üye girişiyle yaptığınız işlemlerde “Biletlerim” sekmesi üzerinden de dijital biletlerinize her zaman ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Sosyal medya hesaplarımızdan güncelleme ve kampanyalarımızı takip edebilirsiniz.

  Bilet İade: Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. Satın alınan biletler, gösterimin iptali ya da tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez ya da iade edilemez

  ÖNEMLİ BİLGİLER

  Oturma Düzeni: Koltuklarımız numaralı değildir. Koltuklar arası 1m mesafe ile çapraz oturma düzeni uygulanmaktadır.

  Sağlığınız İçin: Bilet kontrol operasyonu, e-mail ve SMS olarak tarafınıza iletilmiş QR kodlu dijital biletleriniz ile temassız olarak gerçekleşmektedir.
  Beykoz Kundura girişinde temassız ateş ölçme uygulaması yapılmaktadır. Ateşi 37,2 ve üzeri olanların girişlerine izin verilmeyecektir.
  Ayrıca “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması yapılacak, sağlık durumu riskli misafirler alana kabul edilmeyecektir.
  Maskesi olmayan misafirler alana kabul edilmemektedir. Alanda bulunduğunuz süre boyunca maskenizi usulüne uygun şekilde takmanızı rica ederiz. Maskesi olmayan misafirlerimize yedek maske temin edilecektir.
  Alana giriş yaptığınız an itibariyle alanda bulunduğunuz süre boyunca “sosyal mesafe, maske kullanımı ve el hijyeni” başta olmak üzere COVID-19 kapsamında uygulanan kurallara ve görevli arkadaşlarımızın uyarılarına uymanızı rica ederiz.
  Gösterim açık havada gerçekleşeceği için izleyicilerin hava koşullarına göre giyinmeleri tavsiye edilir.

  Mekân Kullanımı:
  İzleyicilerimiz satın aldığı biletin seansından 2 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilirler.
  Sinema biletinin Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.
  “Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya” adlı sergi etkinlik günlerinde ücretsiz olarak rezervasyon ile gezilebilir. Rezervasyon için beykozkundura.com/kundura-hafiza
  Profesyonel fotoğraf makinesi ile yazılı izin olmaksızın çekim yapılmasına müsaade verilmemektedir. Kayıt cihazlarınızı Beykoz Kundura girişinde güvenlik noktasına teslim etmenizi rica ederiz.

  Yaş Sınırı: 7163 sayılı kanunun 7. maddesi uyarınca değerlendirme ve sınıflandırması yapılmamış sinema filmleri; festival, özel gösterim ve benzeri kültürel ve sanatsal etkinliklerde ancak 18+ yaş işareti ile gösterilir.

  Gösterim: Tüm filmler orijinal dilinde Türkçe altyazılı gösterilecektir. Elektronik altyazı sisteminde teknik bir arıza çıkması durumunda, önce arızanın giderilmesine çalışılacak, bunun mümkün olmadığı durumlarda film gösterimine altyazısız devam edilecektir. 
  İzleyicilerimizin seanslara vaktinde gelmeye özen göstermelerini rica ederiz.

  Kayıt: Gösterim sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. herhangi bir kayıt cihazı ile kayıt yapmak yasaktır.
  Beykoz Kundura tarafından etkinlik boyunca ses ve görüntü kaydı yapılacak olup kayıt altına alınan görüntüler yalnızca tanıtım amacıyla Beykoz Kundura’nın internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır. Beykoz Kundura, etkinlik kayıtlarını yalnızca tanıtım amacı ile sınırlı olacak şekilde kullanacak olup bu kayıtları etkinlik sanatçısına aktarabilecektir.

  Yeme - İçme: Etkinlik alanında yer alan yiyecek ve içecek hizmetlerimizden faydalanabilir ya da Beykoz Kundura’nın restoranı Demirane’yi tercih edebilirsiniz. Dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesi yasaktır.

  Program Değişikliği: Bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın! Elimizde olmayan nedenlerden ötürü program değişikliği olursa internet sitesi ve sosyal medya aracılığıyla duyurulur.

  NASIL GELİNİR? 

  - Kendi aracınızla mekâna gelebilirsiniz. Otopark ücretsizdir. 
  - Etkinlik için özel ayarlanan ücretsiz* Beşiktaş - Beykoz Kundura arası tekne hizmetimizden faydalanabilirsiniz. 
  *Sınırlı kapasite nedeniyle rezervasyon sistemiyle hizmet verilecektir. Rezervasyon için TIKLAYINIZ. 

  Geliş: BEŞİKTAŞ - BEYKOZ KUNDURA
  Hareket saati: 18:30
  Kalkış Noktası: Bahçeşehir Üniversitesi önündeki rıhtım

  Dönüş: BEYKOZ KUNDURA – BEŞİKTAŞ – KADIKÖY*
  Hareket saati: Etkinlik bitiminden hemen sonra hareket edecektir.
  *Beykoz Kundura İskelesi’nden kalkacak tekne önce Beşiktaş’a uğrayacak, ardından Kadıköy’e gidecektir.

  - Beykoz İskelesi – Beykoz Kundura arasında saat 19:00 itibariyle 30 dakikada bir hareketle hizmet veren ücretsiz ring servisimizden faydalanabilirsiniz.
  - Toplu taşıma ile ulaşım konusunda detaylı bilgi için tıklayınız.

   

Bilet Seçimi

Satın Al

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi