BODRUM KATI AŞIKLARI

Beykoz Kundura

 • 8 Ağustos 2021 | Pazar
  21:00
Bu etkinliğe ait online olarak satın alabileceğiniz biletler tükenmiştir. Bilgi için Kundura Gişe ile iletişime geçebilirsiniz.

BİLETLER TÜKENDİ! İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ. 
SONRAKİ ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ.


*Korhan Futacı’nın canlı müziği eşliğinde.

Orijinal adı | Tretya meshchanskaya (Bett und Sofa)

Yönetmen | ABRAM ROOM

Sovyetler Birliği / 1927 /  Siyah&Beyaz / 75’ / DCP
Sessiz Film / Rusça ara kart, Türkçe altyazılı

Senaryo | Viktor Shklovsky, Abram Room
Oyuncular | Nikolai Batalov, Lyudmila Semyonova, Vladimir Fogel

Sinemada ortaya koyduğu kadın temsiliyetiyle çağının ötesinde bir örnek ve önemli ilklerden biri olarak kabul edilen Bed and Sofa, bir aşk üçgeninden doğan güçlü ve bağımsız kadın kimliğini kutluyor. 
Devrim sonrası Moskova’da tek odalı küçük bir dairede yaşayan Liuda ve taş ustası kocası Kolia’nın hayatları, Kolia’nın Moskova’da ne iş ne de kalacak yer bulamayan eski dostu Volodia’yı kendi evlerine kanepede uyuması için davet etmesiyle değişir. Tekdüze hayatından, günlük ev işlerinin rutininden ve kocasının ilgisiz tavrından sıkılan Liuda için kendisine ilgili davranan, kibar ve yardımcı Volodia’nın varlığı giderek daha baştan çıkarıcı olmaya başlar. Kolia’nın iş için şehir dışında olduğu sırada aralarındaki çekime dayanamayarak beraber olan Liuda ve Volodia, Kolia’nın eve dönüşü sonrasında bir aşk üçgeni içinde yaşamaya devam ederler. Ancak şimdi kanepede yatan Kolia, Liuda’ın yatağında kendine yer edinen ise Volodia’dır. Zamanla kendi rutinine oturan bu üçgeni de Liuda için heyecan verici olmaktan çıkar, zira Volodia bir eş olarak Kolia’yı dahi aratan bir dönüşüm geçirir. Kendini tatminsiz ve boğucu bir hayatın içinde kapana kısılmış hisseden Ludia’nın kırılış noktası ise hamile kalması ve hayatındaki iki erkeğin bu hamileliğe vereceği tepkiler ile gerçekleşecektir.
Sovyetler sinemasının Stalin Ödülü sahibi yönetmeni Abram Room’un en popüler filmi Bed and Sofa, aynı zamanda dönem sinemasının devlet politikasına dair propaganda içermeyen nadir örneklerinden biri. Devrim sonrası erken dönem Sovyet Rusya’sında toplumun içinde bulunduğu çelişkileri ve çıkmazları açıkça sergileyen film; Sovyet Realizm akımında görmeye alışık olmadığımız anti-kahramanları ve devrim döneminin getirdiği seksüel özgürlüklere karşı eleştirel bakışı ile pek çok açıdan nevi şahsına münhasır bir sessiz sinema hazinesi…

Yönetmen
Abram Room: Sovyetler Birliği sinemasının önemli yönetmenlerinden Abram Room; diş hekimi, gazeteci, tiyatro oyuncusu ve yönetmeni gibi meslekler sonrasında 1924 yılında çektiği ilk film The Vodka Chase ile sinema yolculuğuna başladı. Sovyetler Birliği’nde çekilmiş ilk sesli film olan The Five Year Plan (1930) belgeselinde de imzası olan Room, yaşayan insanı merkeze alan sinema anlayışıyla Sovyet Rusya’nın en önemli yönetmenlerinden Sergey Eisenstein’ın sinemaya dair tezinin tam karşısında yer almaktaydı. Traitor (1926), The Ghost That Never Returns (1929), Criminals (1933), Invasion (1945), School for Scandal (1952), Late Flowers (1969) ve The Untimely Man (1973) gibi pek çok filmi bulunan Room 1925 – 1934 yılları arasında Gerasimov Sinematografi Enstitüsü’nde (VGIK) kıdemli öğretim görevlisi olarak da görev aldı.

KORHAN FUTACI
Bugüne kadar "Tamburada", "Dandadadan", "Korhan Futacı ve Kara Orkestra" ve "Konstrukt" projeleri ile sayısız yurt içi ve yurt dışı performansına imza atmış olan  Korhan Futacı İstanbul'un kendine has kaosunu ve deliliğini uzun zamandır birlikte müzik yaptığı değerli müzisyen dostları ile birlikte, enerjik, melodik, sert ve karanlık tınılarla bezeli, etkileyici bir sahne şovuna dönüştürüyor ve dinleyicisine alemler ötesi bir deneyim yaşatıyor.
Bir Yaz Gecesi Festivali kapsamındaki ‘Bodrum Katı Aşıkları’ gösterimlerine Korhan Futacı melodik ve sert ezgileri ile eşlik ediyor.

Biletinizi satın almadan önce "Etkinlik Notları" bölümünü okumayı unutmayınız. 

 • Tam - 70 TL
 • Öğrenci - 50 TL

  BİLET BİLGİLERİ
  Biletinizi Beykoz Kundura internet sitesinden satın alabilirsiniz. Kapıdan satış hizmetimiz bulunmamaktadır. 

  Bilgi için:  +90 216 323 31 30       /          gise@beykozkundura.com

  İnternet sitemiz üzerinden üye girişiyle yaptığınız işlemlerde “Biletlerim” sekmesi üzerinden de dijital biletlerinize her zaman ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Sosyal medya hesaplarımızdan güncelleme ve kampanyalarımızı takip edebilirsiniz.

  Bilet İade: Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. Satın alınan biletler, gösterimin iptali ya da tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez ya da iade edilemez

  ÖNEMLİ BİLGİLER

  Oturma Düzeni: Koltuklarımız numaralı değildir. Koltuklar arası 1m mesafe ile çapraz oturma düzeni uygulanmaktadır.

  Sağlığınız İçin: Bilet kontrol operasyonu, e-mail ve SMS olarak tarafınıza iletilmiş QR kodlu dijital biletleriniz ile temassız olarak gerçekleşmektedir.
  Beykoz Kundura girişinde temassız ateş ölçme uygulaması yapılmaktadır. Ateşi 37,2 ve üzeri olanların girişlerine izin verilmeyecektir.
  Ayrıca “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması yapılacak, sağlık durumu riskli misafirler alana kabul edilmeyecektir.
  Maskesi olmayan misafirler alana kabul edilmemektedir. Alanda bulunduğunuz süre boyunca maskenizi usulüne uygun şekilde takmanızı rica ederiz. Maskesi olmayan misafirlerimize yedek maske temin edilecektir.
  Alana giriş yaptığınız an itibariyle alanda bulunduğunuz süre boyunca “sosyal mesafe, maske kullanımı ve el hijyeni” başta olmak üzere COVID-19 kapsamında uygulanan kurallara ve görevli arkadaşlarımızın uyarılarına uymanızı rica ederiz.
  Gösterim açık havada gerçekleşeceği için izleyicilerin hava koşullarına göre giyinmeleri tavsiye edilir.

  Mekân Kullanımı:
  İzleyicilerimiz satın aldığı biletin seansından 2 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilirler.
  Sinema biletinin Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.
  “Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya” adlı sergi etkinlik günlerinde ücretsiz olarak rezervasyon ile gezilebilir. Rezervasyon için beykozkundura.com/kundura-hafiza
  Profesyonel fotoğraf makinesi ile yazılı izin olmaksızın çekim yapılmasına müsaade verilmemektedir. Kayıt cihazlarınızı Beykoz Kundura girişinde güvenlik noktasına teslim etmenizi rica ederiz.

  Yaş Sınırı: 7163 sayılı kanunun 7. maddesi uyarınca değerlendirme ve sınıflandırması yapılmamış sinema filmleri; festival, özel gösterim ve benzeri kültürel ve sanatsal etkinliklerde ancak 18+ yaş işareti ile gösterilir.

  Gösterim: Tüm filmler orijinal dilinde Türkçe altyazılı gösterilecektir. Elektronik altyazı sisteminde teknik bir arıza çıkması durumunda, önce arızanın giderilmesine çalışılacak, bunun mümkün olmadığı durumlarda film gösterimine altyazısız devam edilecektir. 
  İzleyicilerimizin seanslara vaktinde gelmeye özen göstermelerini rica ederiz.

  Kayıt: Gösterim sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. herhangi bir kayıt cihazı ile kayıt yapmak yasaktır.
  Beykoz Kundura tarafından etkinlik boyunca ses ve görüntü kaydı yapılacak olup kayıt altına alınan görüntüler yalnızca tanıtım amacıyla Beykoz Kundura’nın internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır. Beykoz Kundura, etkinlik kayıtlarını yalnızca tanıtım amacı ile sınırlı olacak şekilde kullanacak olup bu kayıtları etkinlik sanatçısına aktarabilecektir.

  Yeme - İçme: Etkinlik alanında yer alan yiyecek ve içecek hizmetlerimizden faydalanabilir ya da Beykoz Kundura’nın restoranı Demirane’yi tercih edebilirsiniz. Dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesi yasaktır.

  Program Değişikliği: Bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın! Elimizde olmayan nedenlerden ötürü program değişikliği olursa internet sitesi ve sosyal medya aracılığıyla duyurulur.

  NASIL GELİNİR? 

  - Kendi aracınızla mekâna gelebilirsiniz. Otopark ücretsizdir. 
  - Etkinlik için özel ayarlanan ücretsiz* Beşiktaş - Beykoz Kundura arası tekne hizmetimizden faydalanabilirsiniz. 
  *Sınırlı kapasite nedeniyle rezervasyon sistemiyle hizmet verilecektir. Rezervasyon için TIKLAYINIZ. 

  Geliş: BEŞİKTAŞ - BEYKOZ KUNDURA
  Hareket saati: 18:30
  Kalkış Noktası: Bahçeşehir Üniversitesi önündeki rıhtım

  Dönüş: BEYKOZ KUNDURA – BEŞİKTAŞ – KADIKÖY*
  Hareket saati: Etkinlik bitiminden hemen sonra hareket edecektir.
  *Beykoz Kundura İskelesi’nden kalkacak tekne önce Beşiktaş’a uğrayacak, ardından Kadıköy’e gidecektir.

  - Beykoz İskelesi – Beykoz Kundura arasında saat 19:00 itibariyle 30 dakikada bir hareketle hizmet veren ücretsiz ring servisimizden faydalanabilirsiniz.
  - Toplu taşıma ile ulaşım konusunda detaylı bilgi için tıklayınız.

   

Bilet Seçimi

Satın Al

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi