KUNDURA DEDEKTİFLERİ FABRİKA’DA!

 • 30 Ocak 2022 | Pazar
  13:00

Bu etkinliğe ait satın alabileceğiniz biletler tükenmiştir. 

KUNDURA DEDEKTİFLERİ FABRİKA’DA!
Oyunlu Konservasyon ve Diorama Atölyesi

9-11 yaş grubu  
 |  Maksimum 12 çocuk katılımcı
Atölye Süresi: 3 saat


Sömestr tatiline özel 30 Ocak Pazar günü Beykoz Kundura’da gerçekleşecek Kundura Dedektifleri Fabrika’da atölyesiyle Kundura’nın Hafızası’na çocuklarla birlikte çocukların gözünden bakıyoruz! Amaçlarından biri kültürel mirasın korunmasında farkındalık yaratmak olan Kundura Hafıza kapsamında kültürel miras alanında çocuk katılımını sağlamak ve çocukların bilgi dağarcığına tarihi yapı ve alanları korumanın önemini erkenden yerleştirebilmek için kurgulanan Kundura Dedektifleri Fabrika’da atölyesiyle 9-11 yaş aralığındaki tüm çocukları Beykoz Kundura’ya davet ediyoruz.

Çocukların deneyimini zenginleştirmek ve eğlenirken öğrenmelerini sağlamak için yaratılan Kundura Dedektifleri Fabrika’da atölyesi yarım saatlik “Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan” dünya sergi turuyla başlıyor. Çocuklara özel tasarlanmış sergi turunun ardından Hafıza Atölye’ye geçerek yaratıcı drama ve oyunlaştırma yöntemlerinden faydalanırken Beykoz Kundura Fabrikası’nı endüstri mirası yapan değerleri küçük dedektiflerle birlikte keşfediyoruz.

Sergi turu sonrasında atölyenin ilk kısmında neyi neden korumamız gerektiğini eğlenceli deneylerle araştırıyoruz. Sihirli kimya kâğıtları kullanarak kâğıtların ne kadar eski olduğunu anlıyor, paslanan metallerin arındırılarak eski hallerine nasıl döndüklerini görüyoruz. Atölyenin ikinci kısmında ise makine çarklarının enerjisinden film makinelerinin çarklarından saçılan ışıklara doğru heyecanlı ve duyarlı bir dönüşüm hikâyesi bizi bekliyor. Fabrikanın geçmişten bugüne değişimine baktığımız bir zaman tünelinden geçtikten sonra eski ve yeni hallerinin dioramalarını üretiyoruz.

Tüm deney malzemeleri ve diorama malzemelerinin Beykoz Kundura tarafından temin edildiği atölyelerden sonra çocukların öğrendiklerini atölye sonrasında da pekiştirmesi adına hazırlanan Kundura’dan Evime Kiti armağan ediliyor.

Çocuk kitabı yazarı ve eğitmen İdil Bilgin tarafından hazırlanan atölyeler Bilgin’in tasarlamış olduğu Duygu Odaklı Kültürel Mirası Koruma Eğitimi metodolojisi üzerinden kurgulandı. Bu yöntem disiplinlerarası ve nesne odaklı oyunlaştırma uygulamalarından oluşuyor. 4D öğrenme modeli olarak adlandırılan yöntem Duygu Odaklı-Deneyimsel-Duyusal-Disiplinlerarası başlıklarını kapsıyor.

Atölye biletinizi almadan önce etkinlik notları bölümünü okumayı unutmayın.

 • Standart (9-11 yaş) - 110 TL

  BİLET BİLGİLERİ
  - Biletinizi çıktı almadan, akıllı telefonunuz üzerinden göstererek çocuk atölyelerine katılabilirsiniz.
  - İnternet sitemiz üzerinden üye girişiyle yaptığınız işlemlerde “Biletlerim” sekmesi üzerinden de dijital biletlerinize her zaman ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.
  - QR kodlar kişiye özel ve tek kullanımlıktır.

  Bilgi için:  +90 216 323 31 30       /          gise@beykozkundura.com

  Bilet İade: Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. Satın alınan biletler, etkinliğin iptali ya da tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez ya da iade edilemez. 

  ÖNEMLİ BİLGİLER
  Oturma Düzeni:
  Çocuk katılımcılarımız atölye alanı Hafıza Atölye’de bulunan masaların etrafında serbest düzende sosyal mesafe sağlanarak oturacaklardır, atölye katılımcı sayısı pandemi koşullarına göre mekân kapasitesi hesaplanarak belirlenmiştir.

  Sağlığınız İçin:
  - Bilet kontrol operasyonu, e-mail ve SMS olarak tarafınıza iletilmiş QR kodlu dijital biletleriniz ile temassız olarak gerçekleşmektedir.
  - İçişleri Bakanlığı Genelgesi uyarınca Beykoz Kundura’da gerçekleşen ve misafirlerimizin toplu olarak bulunacağı tüm etkinliklerde aşı kartı veya negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu vardır. 12 yaş altındaki çocukların muaf tutulduğu düzenleme gereği çocuklarla birlikte atölyeye gelen yetişkinlerin aşı kartını/ aşı kartı yok ise PCR testi veya hastalığı geçirmiş olduğuna dair HES uygulaması üzerinden ilgili ibrazını yapması gerekmektedir. Aşı kartı/PCR testi olmayan katılımcılar Beykoz Kundura'ya alınmayacaktır.
  - Beykoz Kundura girişinde temassız ateş ölçme uygulaması yapılmaktadır. Ateşi 37,2 ve üzeri olanların girişlerine izin verilmeyecektir.
  - Ayrıca “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması yapılacak, sağlık durumu riskli misafirler alana kabul edilmeyecektir.
  - Maskesi olmayan misafirler alana kabul edilmemektedir. Alanda bulunduğunuz süre boyunca hem sizlerin hem de atölye boyunca çocuk katılımcıların usulüne uygun şekilde maske takmasını rica ederiz. Maskesi olmayan yetişkin ve çocuk misafirlerimize yedek maske temin edilecektir.
  - Alana giriş yaptığınız an itibariyle alanda bulunduğunuz süre boyunca “sosyal mesafe, maske kullanımı ve el hijyeni” başta olmak üzere COVID-19 kapsamında uygulanan kurallara ve görevli arkadaşlarımızın uyarılarına uymanızı rica ederiz.
  - Atölye mekânı olan Hafıza Atölye sürekli taze hava almaktadır, açık ve yarı açık mekânlarla çevrilidir.

  Mekân Kullanımı:
  - İzleyicilerimiz katılacağı atölye başlangıç saatinden 1 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilirler.
  - Çocuk atölyesi biletinin Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.
  - Çocuk atölyelerinin başlangıcında “Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya” adlı sergi turu yapılacaktır. Yarım saat sürecek bu tur da atölyenin bir parçası olup, kalan 2.5 saatte Hafıza Atölye mekânında aktiviteler devam edecektir.

  Yaş Sınırı: Kundura Hafıza çocuk atölyeleri 9-11 yaş grubundaki çocuklar için düzenlenmektedir.

  Malzeme Kiti: Atölyelerde gerekli olan tüm malzeme Kundura Hafıza tarafından atölye malzeme kiti olarak temin edilecektir ancak çocuk katılımcının malzemeleri hijyen ya da farklı sebeplerden paylaşımlı kullanması tercih edilmiyorsa; kalem, makas, kağıt, vb. gibi temel kırtasiye malzemelerini yanında getirmesini rica ederiz.

  Yeme - İçme: Beykoz Kundura’nın restoranı Demirane’yi ya da Hafıza Kafe’yi tercih edebilirsiniz. Dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesi yasaktır.

  Program Değişikliği: Bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın! Elimizde olmayan nedenlerden ötürü program değişikliği olursa internet sitesi ve sosyal medya aracılığıyla duyurulur.

  NASIL GELİNİR?

  Kendi aracınızla ya da toplu taşıma ile Beykoz Kundura’ya ulaşabilirsiniz.

  KARA YOLU

  Kendi aracınızla mekâna gelebilirsiniz. Otopark ücretsizdir.
  Beykoz Kundura’ya otobüs ile ulaşabilirsiniz. Kundura Fabrikası durağından geçen otobüs hatları şunlar:
  15T Tokatköy - Üsküdar, 15 Beykoz - Üsküdar,
  15F Beykoz - Kadıköy, 15BK Beykoz - Kadıköy,
  15D Anadolu Feneri - Kavacık, 121A Beykoz - Mecidiyeköy
  Kadıköy ve Üsküdar’dan düzenli olarak kalkan Beykoz dolmuşları ile de Kundura Fabrikası durağına gelebilirsiniz.

  DENİZ YOLU

  Yeniköy Motorları: Yeniköy’den 20 dakikada bir kalkan motorlara binip Beykoz İskelesi’nde indikten sonra yürüyebilir ya da otobüs veya dolmuş kullanarak iki durak sonra Kundura’da inebilirsiniz. İskele, Kundura’ya yaklaşık on beş dakika yürüyüş mesafesindedir. 
  İstinye - Çubuklu Arabalı Vapur Hattı: Gün boyu düzenli seferler yapılmaktadır.
  Son sefer saati 21.30.

  Boğaz Hattı: Eminönü, Beşiktaş, Üsküdar gibi noktalardan kalkıp Beykoz’a gelen Boğaz Hattı’nı kullanabilirsiniz. Pazar günleri sefer yapılmamaktadır.
  Deniz Taksi: Beykoz Kundura’nın özel iskelesi bulunmaktadır. Deniz taksi ile mekâna ulaşabilirsiniz.

Bilet Seçimi

Satın Al

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi