DOKTOR JIVAGO

Kundura Sinema

 • 13 Şubat 2022 | Pazar
  17:00

Bu etkinliğe ait satın alabileceğiniz biletler tükenmiştir. 

BİLETLER TÜKENMİŞTİR İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

*Sevgililer Günü’ne özel 2 adet bilet alımında %25 indirim uygulanır.

* Etkinlik alanına girişte Aşı Kartı (çift aşı zorunludur) veya en geç 48 saat öncesinden yapılmış PCR test sonucu olmayan misafirlerimiz etkinlik alanına alınmayacaktır. 

* Ulaşım & sağlık önlemleri & etkinlik alanı girişi & yeme-içme vb. detaylar için biletinizi satın almadan önce "Etkinlik Notları" bölümünü okumayı unutmayınız.


Kundura Sinema yılın ilk gösterimini savaş döneminde geçen etkileyici aşk hikayesi ile sinema tarihinin unutulmaz filmleri arasına giren Dr.Jivago ile sevgililer günü haftasında yapıyor. 13 Şubat Pazar günü Kundura Sinema’nın özel atmosferinde gösterilecek film öncesinde brunch ve yemek rezervasyonunuzu Demirane Restoran’dan yapabilirsiniz.

Orijinal adı | Dr. Zhivago
Yönetmen  | DAVID LEAN
ABD, İngiltere, İtalya / 1965 / Renkli / 197’ / DCP
İngilizce, Rusça, Fransızca; Türkçe altyazılı
Senaryo     | Boris Pasternak, Robert Bolt
Oyuncular | Omar Sharif, Julie Christie, Geraldine Chaplin

Yazar Boris Pasternak’ın Nobel ödüllü ilk romanından beyazperdeye uyarlanan Doktor Jivago’nun yönetmen koltuğunda İngiliz usta yönetmen David Lean var. Başrolü üstlenen Mısırlı oyuncu Omar Sharif ise uluslararası popülaritesinde çok önemli payı olan Doktor Jivago performansıyla seyirciyi adeta kendine hayran bırakıyor.
Rusya’da Bolşevik İhtilali’nin hemen sonrasında yaşanan iç savaş döneminde geçen film hem şair hem de bir doktor olan Yuri Jivago’nun devrim liderlerinden birinin eşi olan Lara’ya (Julie Christie) âşık olmasını, bunun üzerine yaşadığı zorlukları, kendi yaşamıyla hayalleri arasında sıkışıp kalmasını konu ediniyor. Jivago’nun bu hikâyesinin ardında ise seyirci, ihtilal sürecinin politik dinamiklerine, Moskova’nın sahne olduğu toplumsal karışıklığa tanık oluyor. Bir dönem filmi olan ve 5 dalda Oscar ödülü sahibi olan Doktor Jivago, tarihi ve destansı üslubuyla olduğu kadar akıllara kazınan sahneleriyle de dikkat çekiyor. Unutulmayacak sahnelere eşlik eden müzikler ise film müzikleri söz konusu olduğunda akla ilk gelen bestecilerden Maurice Jarre’a ait.

 • Standart - 85 TL
 • İndirimli (25 Yaş altı) - 65 TL

  BİLET BİLGİLERİ

  Biletinizi Beykoz Kundura internet sitesinden satın alabilirsiniz. Kapıdan satış hizmetimiz bulunmamaktadır.
  Bilgi için:  +90 216 323 31 30       /          gise@beykozkundura.com
  İnternet sitemiz üzerinden üye girişiyle yaptığınız işlemlerde “Biletlerim” sekmesi üzerinden de dijital biletlerinize her zaman ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.
  Sosyal medya hesaplarımızdan güncelleme ve kampanyalarımızı takip edebilirsiniz.
  Bilet İade: Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. Satın alınan biletler, gösterimin iptali ya da tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez ya da iade edilemez.
  Program değişikliği: Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. Değişiklik durumunda form üzerindeki bilgilerinizden size ulaşılarak bilgi verilir.

  ÖNEMLİ BİLGİLER
  * Koltuklarımız numaralı değildir. Koltuklar arası 1m mesafe ile çapraz oturma düzeni uygulanmaktadır.
  * 2 bilet alımında %25 indirim uygulanır.

  Sağlığınız İçin:
  6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren geçerli genelge doğrultusunda Aşı Kartı (çift aşı zorunludur) olmayan veya 6 ay içerisinde hastalığı geçirmemiş veya en geç 48 saat öncesinden yapılmış PCR test sonucu olmayan misafirlerimiz etkinlik alanına alınmayacaktır.
  * Bilet kontrol operasyonu, e-mail ve SMS olarak tarafınıza iletilmiş QR kodlu dijital biletleriniz ile temassız olarak gerçekleşmektedir.
  * Ayrıca “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması yapılacak, sağlık durumu riskli misafirler alana kabul edilmeyecektir.
  * Maskesi olmayan misafirler alana kabul edilmemektedir. Alanda bulunduğunuz süre boyunca maskenizi usulüne uygun şekilde takmanızı rica ederiz. Maskesi olmayan misafirlerimize yedek maske temin edilecektir.
  * Alana giriş yaptığınız an itibariyle alanda bulunduğunuz süre boyunca “sosyal mesafe, maske kullanımı ve el hijyeni” başta olmak üzere COVID-19 kapsamında uygulanan kurallara ve görevli arkadaşlarımızın uyarılarına uymanızı rica ederiz.
  * Gösterim kapalı salonda gerçekleşecek olup, sertifikalı havalandırma sistemlerimiz %100 temiz hava ile çalışır ve karışım hücresi içermez.

  Mekân Kullanımı:
  * Etkinlik bilet/rezervasyonunuzun Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.
  * Biletinizi ibraz ederek gösterimden 2 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilir ve Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya sergisini de ücretsiz rezervasyonla ziyaret edebilirsiniz.
  *Profesyonel fotoğraf makinesi ile yazılı izin olmaksızın çekim yapılmasına müsaade verilmemektedir. Kayıt cihazlarınızı Beykoz Kundura girişinde güvenlik noktasına teslim etmenizi rica ederiz.

  * Yeme - İçme:  Beykoz Kundura’nın restoranı Demirane’ye rezervasyon yaptırabilirsiniz. 13.00-17.00 arasında Demirane Restoran’da brunch veya yemek rezervasyonu yaptıran izleyiciler rezervasyon bilgileri ile Kundura’ya erken giriş yapabilirler. Demirane Restoran’a rezervasyon yapmak için iletişim numaramız +90 536 288 41 99
  Dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesi yasaktır.
  Gösterim: Tüm filmler orijinal dilinde Türkçe altyazılı gösterilecektir. Elektronik altyazı sisteminde teknik bir arıza çıkması durumunda, önce arızanın giderilmesine çalışılacak, bunun mümkün olmadığı durumlarda film gösterimine altyazısız devam edilecektir. 
  İzleyicilerimizin seanslara vaktinde gelmeye özen göstermelerini rica ederiz.
  Sinema engelli seyircilerimizin girişi için uygundur.

  Yaş Sınırı: 7163 sayılı kanunun 7. maddesi uyarınca değerlendirme ve sınıflandırması yapılmamış sinema filmleri; festival, özel gösterim ve benzeri kültürel ve sanatsal etkinliklerde ancak 18+ yaş işareti ile gösterilir.

  Kayıt: Gösterim sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. herhangi bir kayıt cihazı ile kayıt yapmak yasaktır.
  * Beykoz Kundura tarafından etkinlik boyunca ses ve görüntü kaydı yapılacak olup kayıt altına alınan görüntüler yalnızca tanıtım amacıyla Beykoz Kundura’nın internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır. Beykoz Kundura, etkinlik kayıtlarını yalnızca tanıtım amacı ile sınırlı olacak şekilde kullanacak olup bu kayıtları etkinlik sanatçısına aktarabilecektir.

  NASIL GELİNİR?
  - Kendi aracınızla mekâna gelebilirsiniz. Otopark ücretsizdir. 
  - Toplu taşıma ile ulaşım konusunda detaylı bilgi için tıklayınız.

  Etkinlik bitiminde Beykoz Kundura’dan Taksime ve Üsküdar istikametinden Kadıköy’e hareket edecek ücretsiz servis hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

  Kadıköy&Üsküdar Dönüş Güzergahı: Beykoz Kundura - Libadiye Alvarlızade Durağı - Altunizade - Fıstıkağacı - Üsküdar Meydan - Doğancılar - Kadıkoy Rıhtım
  Taksim Dönüş Güzergahı: Beykoz Kundura - Levent - Zincirlikuyu Metrobüs - Beşiktaş – Taksim (AKM önü)

   

Bilet Seçimi

Satın Al

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi