BELKİ YAŞANMADI, YİNE DE DOĞRU

Kundura Sinema

 • 17 Kasım 2019 | Pazar
  16:00
Ücretsiz gerçekleşecek etkinliğe katılmak için kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Ücretsiz özel film seçkisi
KAYIT FORMU


Apollo 11’in Ay’a inişinin ellinci yıldönümü kutlanırken, bu uzay yolculuğunun gerçekleştirildiği bağlamı ve o dönemde meselenin özünün ne olduğunu hatırlamakta fayda var. Biz de size, absürdist sürpriz ve ters köşeleri tarihi isimlere ve/veya bağlamlara dayandıran, gerçek ile kurgu arasında köprü kuran üç film sunuyoruz.
Bu filmler gerçeğin tamamını yansıtmıyor olabilir ama hepsi de kolektif bilincimizde gizli olanlara dair bir şeyleri gün yüzüne çıkıyor.


*Ücretsiz gerçekleşecek etkinliğe katılmak için kayıt yaptırılması gerekmektedir. Seçtiğiniz filmi izlemeye gelmeden önce formu doldurmanızı rica ederiz.


FIRMAMENTUM CONTINUITAS
Almanya, Rusya / 2016 11’ / Renkli
Rusça; İngilizce ve Türkçe altyazılı
Yönetmen | Esteban Rivera 
Firmamentum Continuitas, eskiden Papa VI. Paul ile gizli görüşmeler yapan eski kozmonot Gennady Baranov’u konu alıyor.

GENGHIS KHAN CONQUERS THE MOON
ABD / 2015 15’ / Renkli
İngilizce; Türkçe altyazılı
Yönetmen | Kerry Yang
Cengiz Han son günlerinde karşılaştığı bir büyücü vasıtasıyla Ay’a gider. En büyük fethini gerçekleştirdiğini düşündüğü sırada kendini manevi bir arayışının içinde bulan bu Ortaçağ anti-kahramanı, insanın ihtiyaçları ile evrenin sükuneti arasındaki absürt çatışmanın farkına varır.

DARK SIDE OF THE MOON
Fransa / 2002 50’ / Renkli
İngilizce; Türkçe altyazılı
Yönetmen | William Karel
William Karel’in yönetmenliğini yaptığı Fransa yapımı belgesel veya muhtemelen daha doğru bir tanımla sahte belgesel, ilk olarak 2002 yılında Opération Lune adıyla Arte’de gösterildi. Film, Apollo 11’in Ay’a iniş görüntülerinin sahte olduğu, aslında yönetmen Stanley Kubrick’in yardımıyla CIA tarafından bir stüdyoda çekildiği iddiasına dayanıyor.

  ÖNEMLİ BİLGİLER
  Oturma Düzeni:
  Koltuklarımız numaralı değildir.
  Mekân Kullanımı: Seyircilerimiz satın aldığı biletin seansından 2 saat önce alana kabul edilecektir.
  Sinema biletinin Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.
  Profesyonel fotoğraf makinesi ile yazılı izin olmaksızın çekim yapılmasına müsaade verilmemektedir. Kayıt cihazlarınızı Beykoz Kundura girişinde güvenlik noktasına teslim etmenizi rica ederiz.
  Gösterim: Çocuk filmleri hariç tüm filmler orijinal dilinde Türkçe altyazılı gösterilecektir. Elektronik altyazı sisteminde teknik bir arıza çıkması durumunda, önce arızanın giderilmesine çalışılacak, bunun mümkün olmadığı durumlarda film gösterimine altyazısız devam edilecektir.
  Film gösterimlerinin başlamasından sonra salona izleyici alınmayacaktır. İzleyicilerimizin seanslara vaktinde gelmeye özen göstermelerini rica ederiz.
  Çocuk İzleyiciler: İşitme sağlığı açısından 3 yaşından küçük çocuklar sinema salonuna kabul edilmemektedir. Çocuk filmleri dışında 7 yaşından küçük çocukların sinema salonuna getirilmemesini rica ederiz.
  Kayıt: Gösterim sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu ve herhangi bir kayıt cihazı ile kayıt yapmak yasaktır.
  Yeme - İçme: Kundura Sinema’da yer alan yiyecek ve içecek hizmetinden faydalanabilir ya da Beykoz Kundura’nın restoranı Demirane’yi tercih edebilirsiniz.
  Program Değişikliği: Bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın! Elimizde olmayan nedenlerden ötürü program değişikliği olursa internet sitesi ve sosyal medya aracılığıyla duyuracağız.

  BİLET BİLGİLERİ
  Biletinizi Beykoz Kundura internet sitesinden ya da Kundura Gişe’den satın alabilirsiniz.
  Kundura Gişe Çalışma Saatleri:
  Hafta İçi:
  10:00 – 17:00
  Hafta Sonu: 12:00 – 21:00
  Bilgi İçin: gise@beykozkundura.com

  Programda değişiklik olmadığı sürece bilet iadesi ve değişiklik yapılmaz.
  Öğrenci bileti alanların sinema girişinde öğrenci kimliklerini göstermesi gereklidir.
  Sosyal medya hesaplarımızdan güncelleme ve kampanyalarımızı takip edebilirsiniz.

  Ulaşım bilgileri için tıklayınız.

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi