MÚM İLE PAZAR GÜNÜ İNSANLARI

Beykoz Kundura

 • 5 Ağustos 2022 | Cuma
  21:00

Bu etkinliğe ait satın alabileceğiniz biletler tükenmiştir. 

BU ETKİNLİK İÇİN TEKNE REZERVASYONLARIMIZ SONA ERDİ

Pazar Günü İnsanları ve Múm


İzlandalı elektronik ve deneysel pop grubu Múm’un canlı performansı eşliğinde gösterilecek “Pazar Günü İnsanları”, 20’lerin sonu Berlininde sıradan bir Pazar günü, sıradan insanların hayatı nasıl kutladıklarının hikâyesi… Büyük Buhran’dan önce ve hayatın henüz Hitler rejiminde kararmadığı 1929 yazında çekilen film, bir Pazar günü yolları kesişen beş gencin birlikte kırsala çıktıkları yolculuğu konu alıyor. Gençlerin neşesini kimi zaman anlık krizler, öfkeler veya kıskançlıklar ele geçirse de bunların hepsi tepelerindeki bulutlar gibi hızlı bir şekilde dağılıyor ve seyirciye ‘oldukları ân’a sahip çıkmalarını bilgelikle hatırlatıyor.
Kariyerlerinin henüz başında olan ve daha sonra Hollywood’da unutulmaz başarılara imza atacak Robert Siodmak ve Edgar G. Ulmer’in birlikte yönettiği, senaryosunda Oscarlı yönetmen Billy Wilder’ın da imzası bulunan Pazar Günü İnsanları”, belgesel ile kurmaca sinemayı, anonim ile kişisel olanı yan yana getiren benzersiz bir deneme. Profesyonel olmayan oyuncularla son derece kısıtlı bir bütçeyle çekilen ve gösterime girdiği 1930’da şaşırtıcı bir başarı yakalayan film, Dziga Vertov'un “Kameralı Adam”ı ile Walter Ruttmann'ın “Berlin: Büyük Bir Şehrin Senfonisi” filmlerinin melezi adeta.

Berlinlilerin görsel olarak ezbere bildiği ve özdeşleştiği bir film de olan “Pazar Günü İnsanları”, Naziler tarafından henüz yok edilmemiş kayıp bir Berlin’i görmek adına da kıymetli.

Múm “miooyyuujm” olarak okunur, kısaca mum denir. Deneysel müzisyenler Gunnar Örn Tynes ile Örvar Þóreyjarson Smárason ve klasik eğitim almış ikiz kardeşler Gyða ile Kristín Anna Valtýsdóttir’ın bir araya gelmesiyle 1997'de kuruldu. Bir dizi single ve remiksten sonra ilk albümleri “Yesterday Was Dramatic - Today Is OK”, 2000 yılında meşhur İngiliz plak şirketi Fat Cat etiketiyle yayınlandı. Başarısını “Finally We Are Noone” (2002) ve “Summer Make Good” (2004) ile sürdürdü. 2002’de Gyða’nın, 2006’da da Kristín’in gruptan ayrılmasıyla Gunnar ve Örvar, birlikte devam ederek 2007’de “Go Go Smear The Poison Ivy”, 2009’da da “Sing Along to Songs You Don't Know” (2009) adlı albümleri yayınladılar. 2013’te Kylie Minogue ile sürpriz bir işbirliği olan “Whistle” adlı parçayı SoundCloud hesaplarında yayınlayan grup, aynı yıl “Smilewound” adlı altıncı albümlerini çıkardı. 2019’da ilk albümlerinin 20. yılına özel bir edisyonuyla karşımıza çıkan Múm, aynı zamanda filmlere özel hazırladıkları canlı performanslarıyla da tanınıyor.


Menschen am Sonntag / People on Sunday / Pazar Günü İnsanları

Almanya / 1929 / Siyah&Beyaz / 73’ / DCP
Sessiz; İngilizce ve Türkçe altyazılı, Canlı müzik eşliğinde

Yönetmenler: Curt Siodmak, Robert Siodmak, Edgar G. Ulmer, Fred Zinnemann
Yapımcı: Edgar G. Ulmer
Senaryo: Curt Siodmak, Robert Siodmak, Billy Wilder
Oyuncular: Brigitte Borchert, Christl Ehlers, Erwin Splettstößer, Wolfgang von Waltershausen
Görüntü Yönetmeni: Eugen Schüfftan
Kurgu: Otto Stenzeel
Yapım: Filmstudio Berlin

 • Standart - 150 TL

  BİLET BİLGİLERİ
  Biletinizi Beykoz Kundura internet sitesinden satın alabilirsiniz. Kapıdan satış hizmetimiz bulunmamaktadır. 

  Bilgi için:  +90 216 323 31 30       /      +905392541381      /     gise@beykozkundura.com

  İnternet sitemiz üzerinden üye girişiyle yaptığınız işlemlerde “Biletlerim” sekmesi üzerinden de dijital biletlerinize her zaman ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Sosyal medya hesaplarımızdan güncelleme ve kampanyalarımızı takip edebilirsiniz.

  Bilet İade: Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. Satın alınan biletler, gösterimin iptali ya da tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez ya da iade edilemez. 

  ÖNEMLİ BİLGİLER

  Oturma Düzeni: Koltuklarımız numaralı değildir.  Dışarıdan taşınabilir koltuk/sandalye vb. getirilmesi yasaktır!


  Sağlığınız İçin: 
  - Bilet kontrol operasyonu, e-mail ve SMS olarak tarafınıza iletilmiş QR kodlu dijital biletleriniz ile temassız olarak gerçekleşmektedir.
  - Etkinlik güncel hijyen kurallarına göre düzenlenmektedir.
  - Gösterim açık havada gerçekleşeceği için izleyicilerin hava koşullarına göre giyinmeleri tavsiye edilir.

  Mekân Kullanımı:
  - İzleyicilerimiz satın aldığı biletin seansından 2 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilirler.
  - Etkinlik biletinin Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.
  - “Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya” adlı sergi etkinlik günlerinde saat 19:00 - 21:00 arası ücretsiz olarak gezilebilir.

   Profesyonel fotoğraf makinesi ile yazılı izin olmaksızın çekim yapılmasına müsaade verilmemektedir. Kayıt cihazlarınızı Beykoz Kundura girişinde güvenlik noktasına teslim etmenizi rica ederiz.

  Yaş Sınırı: 7163 sayılı kanunun 7. maddesi uyarınca değerlendirme ve sınıflandırması yapılmamış sinema filmleri; festival, özel gösterim ve benzeri kültürel ve sanatsal etkinliklerde ancak 18+ yaş işareti ile gösterilir.

  Gösterim: Tüm filmler orijinal dilinde Türkçe altyazılı gösterilecektir. Elektronik altyazı sisteminde teknik bir arıza çıkması durumunda, önce arızanın giderilmesine çalışılacak, bunun mümkün olmadığı durumlarda film gösterimine altyazısız devam edilecektir. 
  - İzleyicilerimizin seanslara vaktinde gelmeye özen göstermelerini rica ederiz.

  Kayıt:
  - Gösterim sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. herhangi bir kayıt cihazı ile kayıt yapmak yasaktır.
  - Beykoz Kundura tarafından etkinlik boyunca ses ve görüntü kaydı yapılacak olup kayıt altına alınan görüntüler yalnızca tanıtım amacıyla Beykoz Kundura’nın internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır. Beykoz Kundura, etkinlik kayıtlarını yalnızca tanıtım amacı ile sınırlı olacak şekilde kullanacak olup bu kayıtları etkinlik sanatçısına aktarabilecektir.

  Yeme - İçme: Etkinlik alanında yer alan yiyecek ve içecek hizmetlerimizden faydalanabilir ya da Beykoz Kundura’nın restoranı Demirane’yi tercih edebilirsiniz. Dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesi yasaktır.

  Program Değişikliği: Bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın! Elimizde olmayan nedenlerden ötürü program değişikliği olursa internet sitesi ve sosyal medya aracılığıyla duyurulur.

   

  NASIL GELİNİR? 

  - Kendi aracınızla mekâna gelebilirsiniz. Otopark ücretsizdir. 
  - Toplu taşıma ile ulaşım konusunda detaylı bilgi için tıklayınız.
  - Etkinlik için özel ayarlanan ücretsiz* Beşiktaş - Beykoz Kundura arası tekne hizmetimizden faydalanabilirsiniz. 
  *BU ETKİNLİK İÇİN TEKNE REZERVASYONLARIMIZ SONA ERDİ

  Geliş: BEŞİKTAŞ - BEYKOZ KUNDURA
  Hareket saati: 18:30
  Kalkış Noktası: Bahçeşehir Üniversitesi önündeki rıhtım

  Dönüş: BEYKOZ KUNDURA – BEŞİKTAŞ – KADIKÖY*
  Hareket saati: Etkinlik bitiminden hemen sonra hareket edecektir.
  *Beykoz Kundura İskelesi’nden kalkacak tekne önce Beşiktaş’a uğrayacak, ardından Kadıköy’e gidecektir.

   

Bilet Seçimi

Satın Al

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi