REVERT

 • 17 Ekim 2021 | Pazar
  16:00

6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak pandemi genelge doğrultusunda kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise etkinliğe katılmasına müsaade edilmeyecektir.

Beykoz Kundura’nın disiplinlerararası performans sahnesi Kundura Sahne, pandemi nedeniyle ertelenen fiziksel açılışını 1 Ekim’de, özgün dans projesi “REVERT” ile yapıyor!

Dans sanatçısı, koreograf ve akademisyen Tuğçe Ulugün Tuna’nın Kundura Sahne’ye ve mekâna özel koreografisini yaptığı eser; insan bedeninin ilkelliğine, zekâsına ve zamansızlığına odaklanan disiplinlerarası bir dans performansı.

Bedeni, zamanı aktarma, taşıma, iletme aracı olarak ele alan Tuğçe Ulugün Tuna, beden aracılığıyla, yolculuğa, arayışlara ve gerçek ile sürreal arasındaki ince köprüye odaklanıyor. Sanatçının gördüğü bir rüyadan açığa çıkan “REVERT: Zaman Aşıldı”, “Eklentilerden arınmak ve başlangıç yapısına, ilkel ve kök olana dönmek” anlamları taşıyan ‘Revert’ kelimesinden hareketle yola çıktı ve bütünsel yaklaşımla pandemi sürecinde üretildi. 
Performans, geçmiş ile gelecek arasında duran beden üzerinden, bilincin tüm katmanlarındaki bütünün bilgisi, deneyimi ve itkisini şimdiki ana taşırken bilinmeyene doğru çıktığı yolculukta yeni bir hareket dili ve tavrı yaratıyor. 

Tuğçe Ulugün Tuna’nın eşliğinde ses tasarımını Metin Kalaç, ışık tasarımını Utku Kara’nın üstleneceği eserde sanatçıya çağdaş dans sanatçıları Aybike İpekçi, Diren Ezgi Yıldızkan, Ekin Ançel, Ezgi Yaren Karademir, Furkan Yılmaz, Gizem Seçkin, Hilal Sibel Pekel, Umut Özdaloğlu, Yoseob Kim eşlik edecek.

Konsept, koreografi, videografi: Tuğçe Ulugün Tuna | Yapım: Kundura Sahne
Ses Tasarımı: Metin Kalaç, Tuğçe Ulugün Tuna 
Işık Tasarımı: Utku Kara, Tuğçe Ulugün Tuna 
Dansçılar: Aybike İpekçi, Diren Ezgi Yıldızkan, Ekin Ançel, Ezgi Yaren Karademir, Furkan Yılmaz,Gizem Seçkin, Hilal Sibel Pekel, Umut Özdaloğlu, Yoseob Kim

TUĞÇE ULUGÜN TUNA Hakkında
Ödüllü koreograf, çağdaş dans ve performans sanatçısı, yönetmen, güncel hareket teknikleri ve çağdaş dans sanatı eğitmeni olan ve beden odaklı terapi alanında çalışan Tuna, varoluşla olan iletişimini beden, hareket ve efor ilişkisi üzerinden kurmaktadır. Sanatçı 1983’te ADOB Çocuk Balesi’nde dans etmeye başlamış, 1996’da MSGSÜ Sahne Sanatları Bölümü birincisi olarak mezun olmuştur. 1993’ten beri uluslararası festival, organizasyon ve akademilerde, koreografisini gerçekleştirdiği disiplinlerarası dans ve performans sanatları eserleri ve dans sanatçılığının yanı sıra, çağdaş dans ve güncel hareket teknikleri, hareket terapisti eğitmenliğiyle de yer almaktadır. Sanatçı, 1993 yılında beden bilimi ve psikosomatik çalışmalara yönelmiş, dansın ve hareketin terapötik etkisini, kinestetik zeka ve farkındalık çalışmalarını ulusal ve uluslararası platformlarda, farklı yaş ve sosyal sınıf gruplarında araştırmaya, uygulamaya başlamıştır. ‘Dans ve İç Bilinç İnzivası’, ‘Aksiyon Stratejisi’, ‘Dans ve Hareket Terapisi’ gibi somatik çalışmalarını da düzenli aralıklarla gerçekleştiren Prof. Tuğçe Tuna, MSGSÜ Çağdaş Dans Anasanat Dalı Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Belçika’da doğan sanatçı, İstanbul’da yaşamaktadır.

KUNDURA SAHNE Hakkında
1800’lerin başına uzanan tarihi ile Türkiye’nin önemli endüstri miraslarından olan, 2018’den beri de İstanbul’un gözde kültür ve sanat merkezine dönüşen Beykoz Kundura’nın çatısı altında kurulan Kundura Sahne, çağdaş performans sanatlarına odaklanarak yenilikçi ve disiplinlerarası bir alan  yaratmayı amaçlıyor. 
Detaylar için; beykozkundura.com/hakkindasahne

Biletinizi satın almadan önce "Etkinlik Notları" bölümünü okumayı unutmayınız. 

 • Tam - 80 TL
 • Öğrenci - 60 TL

  BİLET BİLGİLERİ

  Biletinizi Beykoz Kundura internet sitesinden satın alabilirsiniz. Kapıdan satış hizmetimiz bulunmamaktadır. 
  Bilgi için:  +90 216 323 31 30       /          gise@beykozkundura.com

  İnternet sitemiz üzerinden üye girişiyle yaptığınız işlemlerde “Biletlerim” sekmesi üzerinden de dijital biletlerinize her zaman ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.
  Sosyal medya hesaplarımızdan güncelleme ve kampanyalarımızı takip edebilirsiniz.

  Bilet İade: Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. Satın alınan biletler, gösterimin iptali ya da tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez ya da iade edilemez. 

  ÖNEMLİ BİLGİLER

  Oturma Düzeni: Koltuklarımız numaralı değildir. Koltuklar arası 1m mesafe ile çapraz oturma düzeni uygulanmaktadır.

  Sağlığınız İçin: 
  * 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren genelge doğrultusunda kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise etkinliğe katılmasına müsaade edilmeyecektir.
  * Bilet kontrol operasyonu, e-mail ve SMS olarak tarafınıza iletilmiş QR kodlu dijital biletleriniz ile temassız olarak gerçekleşmektedir.
  * Beykoz Kundura girişinde temassız ateş ölçme uygulaması yapılmaktadır. Ateşi 37,2 ve üzeri olanların girişlerine izin verilmeyecektir.
  * Ayrıca “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması yapılacak, sağlık durumu riskli misafirler alana kabul edilmeyecektir.
  * Maskesi olmayan misafirler alana kabul edilmemektedir. Alanda bulunduğunuz süre boyunca maskenizi usulüne uygun şekilde takmanızı rica ederiz. Maskesi olmayan misafirlerimize yedek maske temin edilecektir.
  * Alana giriş yaptığınız an itibariyle alanda bulunduğunuz süre boyunca “sosyal mesafe, maske kullanımı ve el hijyeni” başta olmak üzere COVID-19 kapsamında uygulanan kurallara ve görevli arkadaşlarımızın uyarılarına uymanızı rica ederiz.
  * Performans kapalı sahnede gerçekleşecek olup, sertifikalı havalandırma sistemlerimiz %100 temiz hava ile çalışır ve karışım hücresi içermez.

  Mekân Kullanımı:
  * İzleyicilerimiz satın aldığı biletin seansından 1 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilirler.
  * Etkinlik biletinizin Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.
  * “Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya” adlı sergi etkinlik günlerinde ücretsiz olarak rezervasyon ile gezilebilir. Rezervasyon için beykozkundura.com/kundura-hafiza
  * Profesyonel fotoğraf makinesi ile yazılı izin olmaksızın çekim yapılmasına müsaade verilmemektedir. Kayıt cihazlarınızı Beykoz Kundura girişinde güvenlik noktasına teslim etmenizi rica ederiz.

  Gösterim: İzleyicilerimizin seanslara vaktinde gelmeye özen göstermelerini rica ederiz. Geç kalan izleyiciler performansın akışını etkilememe sebebiyle salona kesinlikle alınmayacaktır.
  Performansın sahne düzeni sebebiyle bu etkinlikte engelli seyircilerimizin giriş yapabileceği alan sağlanamamaktadır. Kundura Sahne’nin diğer etkinliklerinde engelli seyirci girişi yapılabilecektir.

  Kayıt: Gösterim sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. herhangi bir kayıt cihazı ile kayıt yapmak yasaktır.
  Beykoz Kundura tarafından etkinlik boyunca ses ve görüntü kaydı yapılacak olup kayıt altına alınan görüntüler yalnızca tanıtım amacıyla Beykoz Kundura’nın internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır. Beykoz Kundura, etkinlik kayıtlarını yalnızca tanıtım amacı ile sınırlı olacak şekilde kullanacak olup bu kayıtları etkinlik sanatçısına aktarabilecektir.

  Yeme - İçme: Etkinlik alanında yer alan yiyecek ve içecek hizmetlerimizden faydalanabilir ya da Beykoz Kundura’nın restoranı Demirane’yi tercih edebilirsiniz. Dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesi yasaktır.

  Program Değişikliği: Bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın! Elimizde olmayan nedenlerden ötürü program değişikliği olursa internet sitesi ve sosyal medya aracılığıyla duyurulur.

  NASIL GELİNİR? 
  - Kendi aracınızla mekâna gelebilirsiniz. Otopark ücretsizdir. 
  - Toplu taşıma ile ulaşım konusunda detaylı bilgi için tıklayınız.

  • Beykoz İskelesi önünden 30 dakikada bir hareket edecek ücretsiz ring servis hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
   Beykoz İskele Hareket Saatleri
   Cuma:                                 19:45 – 20:15 – 20:45
   Cumartesi & Pazar:            14:45 – 15:15 – 15:45
                                              18:45 – 19:15 – 19:45
  • Kundura Sahne seyircilerine özel ayarlanan Beykoz Kundura – Taksim dönüş servis hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
   Hareket Saatleri
   Beykoz Kundura                             : Cuma 22:30, Cumartesi & Pazar 22:00
   Güzergâh: Beykoz Kundura – Kavacık - Levent - Zincirlikuyu Metrobüs – Taksim

Bilet Seçimi

Satın Al

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi