REMOTE ISTANBUL

 • 3 December 2022 | Saturday
  15:00

Ticket for this event are sold out. Thanks for your interest.

REMOTE İSTANBUL
İstanbul is both the stage and the main character of this play.

Meeting point: Manolya Park, Koşuyolu
Meeting time: 14:45
Starting time: 15:00
Duration: 120 Minutes
Ending Point: Kadıköy’s Bahariye

EQUIPMENT DELIVERY DOCUMENT

Remote İstanbul
, which takes you on an extraordinary city journey in Kadıköy with the voice and lead of artificial intelligence İpek, is in İstanbul for the third time with the production of Kundura Sahne and Lita House of Production.
Remote Istanbul is the Istanbul adaptation of the performance named “Remote X”, designed by Rimini Protokoll – the avant-garde German group of documentary theatre. The performance, which is specifically created for the metropolitan areas in the world and staged in more than 50 cities such as Berlin, Milan, Moscow and Taipei, turns the city into a stage and also makes it the main character of the play. The play, which strengthens our bond with the city both visually and audibly, invites us to perceive our relationship with İstanbul from a different perspective and to create a new momentum by comprehending it.
Remote Istanbul, which will take place in Kadıköy for four days from Thursday to Sunday, between 17 November and 11 December 2022, awaits those who want to look at the city with different eyes and hear the pulse of Istanbul.

The performance is in Turkish.

Rimini Protokoll Helgard Haug, Stefan Kaegi, and Daniel Wetzel founded the theater group Rimini Protokoll in 2000. Since then, they have formed different groups under this name to perform various works. They seek to create new perspectives on reality in each project they undertake, continuing to push the envelope with theater. Rimini Protokoll often develops the plays, performative installations, and radio plays it stages by collaborating with regular people who are experts in areas other than theater in their daily lives. Their works also regularly involve audience participation and playful use of technology. Guided by a dramaturgy that questions reality, their works transform venues and social structures into theatrical forms.

REMOTE İSTANBUL
Kundura Sahne
2022, İstanbul

Executive Producer: Kundura Sahne & Lita House of Production

Remote X*
Concept, Script and Direction:
Stefan Kaegi
Script and Direction on Location: Jörg Karrenbauer
Sound Design Concept: Nikolas Neecke
Sound Design: Ilona Marti, Peter Breitenbach
Dramaturgy: Aljoscha Begrich
Production Management: Epona Hamdan, Monica Ferrari

*“Remote X” is a production of Rimini Apparat.
In coproduction with HAU Hebbel am Ufer Berlin, Goethe-Institute Portugal and Teatro Maria Matos, Festival Theaterformen Hannover/Braunschweig, Festival d'Avignon, Zürcher Theater Spektakel and Kaserne Basel.

Supported by Capital Cultural Fund Berlin, Swiss Arts Council Pro Helvetia and Fachausschuss Tanz und Theater Kanton Basel-Stadt. Being a co-production as a member of House on Fire, also supported by European Union Culture Programme.

 • Kundura Young (Under 25) - 50 TL
 • Adult - 120 TL

  REMOTE İSTANBUL ETKİNLİK BİLGİLERİ

  Remote İstanbul’a hoşgeldiniz!
  KUNDURA SAHNE olarak bu deneyimi sizlerle paylaştığımız için çok heyecanlıyız. Etkinliğimize güvenli bir şekilde katılabilmeniz için aşağıdaki tavsiyelerimizi dikkate almanızı ve katılım koşullarını kabul etmenizi rica ederiz. Etkinlik süresince kullanmanız için sizlere teslim edilmesi gereken kulaklık sistemini bu belge karşılığında teslim almanız ve etkinlik kurallarını kabul ettiğinizi beyan eden bu belgeyi imzalamanız gerekmektedir. 

  Etkinlik Başlangıç Noktası ve Bilet Kontrol Gişesi:
  Manolya Parkı - Koşuyolu, Manolya Parkı İçi Yolu, 34718 Kadıköy/İstanbul
  https://goo.gl/maps/5xhkbQRBQTyi78L87

  Ücretsiz Servis:
  Saat 14:30'da Ayrılık Çeşmesi Otobüs Durağından buluşma noktasına hareket edecek ücretsiz servislerden yararlanabilirsiniz.

  Önemli Bilgiler

  • Etkinliğin başlangıç saatinden 15 dakika önce başlangıç noktasında bulunmaya özen göstermenizi istiyoruz.
  • Öğrencilerin, geçerli öğrenci kimliklerini göstermeleri zorunludur. İndirimli Bilet’ten yararlanabilmek için bilet sahiplerinin kimlikleri ile birlikte geçerli fotoğraflı okul kartlarını veya e-devlet üzerinden örgün eğitim öğrencisi olduklarını göstermeleri gerekmektedir. Yurtdışında eğitim alan öğrencilerin okul kartları geçerlidir. Geçerli bir öğrenci kimliğinin gösterilememesi durumunda biletiniz geçersiz sayılacak, hiçbir şekilde bilet iadesi yapılmayacaktır.
  • Etkinlikte rotasında toplu taşımaya binilecek ve İstanbulkart kullanmanız gerekecektir. İstanbulkart’ı yanında olmayan katılımcılar, etkinliğe dahil edilmeyeceklerdir. Adınıza özel bir İstanbulkartınız yoksa, ya da toplu taşıma kullanmıyorsanız, lütfen etkinlik öncesi bizimle iletişime geçiniz.
  • Etkinlik boyunca kullanımınız için size özel bir kulaklık sistemi tahsis edilecektir. Bu belgeyi tarafınızca imzaladığınız takdirde görevli arkadaşlar size malzemeleri teslim edecek ve etkinliğe hazırlayacaktır.
  • Etkinlik yaklaşık 120 dakika boyunca, şehrin içinde 2 km’lik bir mesafe yürümeyle tamamlanır. Etkinlik süresince kısa mesafede metro kullanılacağını belirtmek isteriz.
  • Etkinliğin başlangıç noktası ile bitiş noktası farklı olduğundan başlangıç noktasına toplu taşıma kullanarak gelmeniz tavsiye edilir.
  • Etkinlik açık havada ve yürüme düzeninde gerçekleştirileceği için rahat ayakkabı ve giyim tercihleri yapmanızı ve suyunuzu yanınızda bulundurmanızı öneririz.
  • Etkinlik sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. herhangi bir kayıt cihazı ile kayıt yapılması yasaktır.
  • Etkinliğimizde 18 yaş sınırı vardır. 18 yaş altı bireyler, kendilerinin sorumluluğunu üstlenecek reşit bir birey refakatinde etkinliğe katılabilirler.
  • Etkinlik boyunca gerçekleşebilecek herhangi bir kaza ya da sağlık probleminden katılımcının kendisi sorumludur.

   Sorumluluk:
  • Etkinlik öncesinde size tam, eksiksiz ve çalışır durumda teslim edilen kulaklık sistemi etkinlik organizatörü Lita Film Organizasyonu ve Turizm Ltd. Şti.’ne (“Lita”) aittir. Kulaklık sistemi size yalnızca etkinlik süresince kullanmanız için teslim edilmiş olup etkinlik sona erdikten sonra görevlilere iade etmeniz gerekmektedir. Kulaklık sistemini görevlilere tutanak karşılığı teslim etmemeniz halinde kulaklık sisteminin bedeli tarafınızdan tahsil edilecektir.
  • Eğer bir sağlık sorununuz varsa etkinliğe katılmamanızı tavsiye ederiz. Lita, katılımcıların mevcut ve/veya yaşayacakları sağlık sorunları ile ilgili herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir. Bu kapsamda, etkinlik süresince meydana gelebilecek kaza ve hasarlardan Lita’yı sorumlu tutmayacağınızı peşinen kabul ve beyan edersiniz.
  • Etkinliğimizde 18 yaş sınırı vardır. 18 yaş altı çocuğunuzla beraber katılım gerçekleştirmek isterseniz, ebeveyn olarak çocuğunuzun sorumluluğunu üstlendiğinizi, çocuğunuza özel oluşturulan bir forma belirtmeniz istenecektir.

   Nasıl Gelinir?
   Etkinliğin başlangıç noktasına ulaşmak için, saat 14:30'da Ayrılık Çeşmesi Otobüs Durağından  hareket edecek ücretsiz servis hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

   Etkinlik Ertelenmesi ve Bilet İadesi:
   Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. Satın alınan biletler, gösterimin iptali ya da tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez ya da iade edilemez.

Choose Ticket

Buy now

Seating Arrangement

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi