Beykoz Kundura’nın çevrimiçi izleme platformu Kundurama, 2020 yılında  yayın hayatına başladı. Pandemi sürecinde değişen izleyici alışkanlıklarına uyum sağlamak ve seyircisiyle bağlarını korumak ve çevrimiçi ortamda kuvvetlendirmek amacıyla geliştirilen platform; Kundura Sinema’nın film seçkileri ve Kundura Sahne’nin programıyla konuşan performans gösterimleriyle ziyaretçilerini keşfe davet etti.

Kundurama programında bugüne dek; “Women Make Road: A New Road Movie Through Cinema” (Mark Cousins), “Overseas” (Yoon Sung-A), “The Feminister” (Viktor Nordenskiöld), “Fiancées” (Julia Bünter), “School Of Seduction” (Alina Rudnitskaya), “Ella Maillart: Double Journey” (Antonio Bigini, Mariann Lewinsky), “Parasol Peak” (Johannes Aitzetmüller, Jeb Hardwick), “On Rock and Ice” (Viktoria Waldegger) adlı filmler ücretsiz olarak ve Türkçe altyazılı seçenekleriyle gösterildi. 

Kundurama’nın sürekli ortaklarından olan New York merkezli bağımsız film izleme platformu Kinescope ile ortaklaşa hazırladığı “Zamansız Masallar”, “Rüyanın Öte Yakası”, “Yaşamın Kıyısından İnsan Manzaraları” adlı seçkiler ise, Prantik Narayan Basu, Payal Kapadia, Daniel & Clara, Sorayos Prapapan gibi geleceğin sinemacılarının ilk filmlerini keşfe çıktı.

Platformda ayrıca uluslararası işbirlikleri de geliştirildi. Goethe-Institut İstanbul ve Deutsche Kinemathek (Alman Sinemateki) işbirliğinde hazırlanan “Sessiz Drama: Gerhard Lamprecht’in Sahiciliği” seçkisinin yanı sıra, küratörlüğünü EYE Filmmuseum'un Sessiz Sinema küratörü Elif Rongen-Kaynakçı, film akademisyeni, yazar, feminist ve kuir aktivist Laura Horak ve film, medya yazarı Maggie Hennefeld’in yaptığı “Nasty Women / Sinemanın Edepsiz Kadınları” adlı sessiz film programı da çevrimiçinde seyirciyle buluştu. 

Kundurama, yeni içerikler ve izleme deneyimi sunmaya gelecekte de devam edecek.

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi