MANU DELAGO - CIRCADIAN ENSEMBLE
KUNDURA SAHNE

  • 13 Kasım - 13 Kasım

Dünyaca ünlü handpan sanatçısı ve besteci Manu Delago yeni albümü ve bugüne kadarki en büyük performansıyla dönüş yapıyor.

13 Eylül’de One Little Indian Records etiketiyle yayınlanan Circadian, dinleyiciyi uyku evrelerinden geçirerek REM uykusu, hafif uyku, derin uyku ve ani uyanış hissini yaşatıyor. Bireysel günlük ritim konseptinden ilham alan Delago, Björk, Olafur Arnalds, Cinematic Orchestra ve Anoushka Shankar ile dünyayı dolaşan bir müzisyen olarak çektiği uykusuzluktan da yola çıkmış.

“Bu albümü yapmadan önce, birkaç ay hiç ara vermeden beş kıtada çok sayıda ülkeye gittiğim bir turne dönemim oldu,” diyen Delago, albümünün gece temasını bu şekilde açıklıyor.

“Gerçekten aynı anda dört grupla turnedeymişim gibi hissediyordum ve rüyalarımda müzik ve ekipler birbirine karışmaya başlamıştı. Beynimin uyku sırasında tüm bu deneyimleri hazmetmeye çalışması bana çok ilginç geldi. Aslında REM evresinde beyin son derece yaratıcı oluyor. O stresli turne döneminde uykuyu bilinçli olarak takdir etmeye başladım ve herhangi bir zorluğun üstesinden gelmeme nasıl yardımcı olduğunu anladım.”

Manu Delago’nun birçok ödül kazanan önceki albümü Parasol Peak icra edilmek için yazılmış ve sıra dışı şartlarda bir dağda kaydedilmiş olsa da hiçbir zaman canlı olarak seyirci karşısında çalınmadı. Delago tüm bu yolculuğun takım ruhu ve grup performansı açısından önemli bir ders olduğunu söylüyor. Delago, Circadian albümünü yapmak ve canlı performanslarla eşsiz bir müzik yolculuğuna çıkmak için en sevdiği müzisyenlerden oluşan yeni bir grup kurdu.

Çok beğenilen Silver Kobalt ve Metromonk albümlerinin elektronik ağırlıklı tonundan uzaklaşan Delago, dünya turnesinde –Vietnam, Rusya, Türkiye ve Endonezya gibi ülkelerde- bulduğu vurmalı çalgılardan, elektronikten ilham alan akustik formda bir albüm yapmak için faydalandı. “Elektronik müziğin beni etkileyen öğelerini kullanmak istedim; sıcak analog synthesizer olarak klarnet ve akordeon kullanıp, orkestrayı andıran ama yine de son derece samimi bir hava yaratmak için yaylı çalgılar ve trombon ekledim.”

Etkinlik Adı Mekan Tarih Durum
Detay
Satışta
MANU DELAGO - CIRCADIAN ENSEMBLE KUNDURA SAHNE 13.11.2021 21:00 Satışta

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi