NAMEVCUT KONFERANS

 • 1 Nisan 2023 | Cumartesi
  17:00

Bu etkinlik için sitemiz üzerinden satışa ayrılan kapasite dolmuştur. Biletlerinizi Passo üzerinden alabilirsiniz.

CONFERENCE OF THE ABSENT / NAMEVCUT KONFERANS
Haug / Kaegi / Wetzel

Bir kriz var!
Ve küresel kriz zamanlarında her şey, küresel işbirliğini gerektirir. Ancak bu kez kriz; kimsenin uçuş rezervasyonu yapmasına veya trene binmesine gerek kalmadığı, tüm dünya adına yerelde gerçekleşen bir konferansta konuşuluyor.

NAMEVCUT KONFERANS; davet edilen uzmanların ve konuşmacıların fiziksel olarak bulunmadığı, sunumlarının yerel halk tarafından canlandırıldığı bir performans. Seyirciler, kendi şehirlerinden insanların, orada olmayan bir konferans konuşmacısının kimliğine bürünmelerini gözlemliyor. Karbon (CO2) emisyonu yaratmadan ve kötü Skype veya Zoom bağlantıları olmadan -tiyatronun tüm performatif araçlarını da kullanarak-, küreselleşmenin sonuçlarına ilişkin katkılar ve çelişkili tezler, tiyatro mekânına taşınıyor ve burada çözüme kavuşturuluyor.
Orada bulunmamanın -ve her yerde bulunmak zorunda olmamanın- avantajı, her akşam yeniden deneyimlenebilecek ortaklaşa bir oyun haline geliyor. NAMEVCUT KONFERANS’ın merkezinde; oyuncaklı bir şekilde, uzmanların hem hayatlarını hem de düşüncelerini sahiplenen ve fikirlerin taşıyıcısı haline gelen insanlar var. Böylece namevcutluk hâli, başka katılımlar ve farklı bakışlar için yeni bir alan yaratıyor.

Konsept / Metin / Yönetim: Helgard Haug, Stefan Kaegi, Daniel Wetzel
Video ve Işık Tasarımı: Marc Jungreithmeier
Ses Tasarımı: Daniel Dorsch
Araştırma / Dramaturji: Imanuel Schipper, Lüder Pit Wilcke
Nadja Stübiger’in sesi ile
Henriette Hölzel, David Kosel, Hans-Werner Leupelt ve Karina Plachetka’nın suflör sesleri ile
İş birliği, politik-kültürel eğitim: Dr. Werner Friedrichs
Prodüksiyon Yönetimi: Epona Hamdan
Turne Prodüksiyon Yönetimi: Vera Nau
Dramaturji Asistanı: Sebastian Klauke
Yönetmen Asistanı: Lisa Homburger ve Maximilian Pellert
Sahne Asistanı: Maksim Chernykh
Prodüksiyon Asistanı: Federico Schwindt
Turne Teknik Müdürü: Joscha Eckert, Bodo Gottschalk, Marc Jungreithmeier
Turne Ses Operatörü: Aaron Ghantus, Fabian Tombers

Türkçe Ses: Ayşe Draz
Türkçe Sufle Sesleri: Hakan Emre Ünal, Nezaket Erden
Yönetmen Asistanı & Prodüksiyon Asistanı: Melis Balaban

Bir Rimini Apparat prodüksiyonu ve Staatsschauspiel Dresden, Ruhrfestspiele Recklinghausen, HAU Hebbel am Ufer (Berlin) ve Goethe-Institut ortak yapımıdır.
Konsept kreasyonu, Federal Agency for Civic Education tarafından desteklenmiştir.

 • Tam - 120 TL
 • Kundura Genç (25 yaş altı) - 50 TL

  ÖNEMLİ BİLGİLER

  BİLET

  • Bilet satışı sadece beykozkundura.com adresinden yapılmakta, kapıdan satış hizmetimiz bulunmamaktadır. Bilgi için: +90 216 323 31 30 / gise@beykozkundura.com
  • İnternet sitemiz üzerinden üye girişi yaparak işlemlerinizi gerçekleştirebilir, “Biletlerim” sekmesi üzerinden de dijital biletlerinizin takibini yapabilirsiniz.
  • Satın alınan biletler, gösterimin iptali ya da tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez ya da iade edilemez.
  • İndirimli Bilet alan izleyicilerin öğrencilik durumları etkinlik öncesinde mekân girişlerinde kontrol edilecektir. İndirimden yararlanabilmeleri için öğrencilerin, geçerli öğrenci kimliklerini göstermeleri zorunludur. İstanbul Kart geçersizdir. Yurtdışında eğitim alan öğrencilerin okul kartları geçerlidir.

   MEKÂN KULLANIMI
  • Biletinizi ibraz ederek gösterimden 2 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilir, yeme-içme alanlarından faydalanabilir ve Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya sergisini de ücretsiz rezervasyonla ziyaret edebilirsiniz. Dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesi yasaktır.
  • Etkinlik bilet/rezervasyonunuzun Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.
  • Profesyonel fotoğraf makinesi ile yazılı izin olmaksızın çekim yapılmasına müsaade verilmemektedir. Kayıt cihazlarınızı Beykoz Kundura girişinde güvenlik noktasına teslim etmenizi rica ederiz.

   SAHNE
  • Engelli seyircilerimizin girişi ve izlemesi için uygundur.
  • Koltuklarımız numaralı değildir. 

   GÖSTERİM
  • Gösterilerin başlamasından sonra salona izleyici alınmamaktadır. Geç gelen izleyiciler Sahne’ye ilk uygun alkış arasında alınır. İzleyicilerimizin seanslara vaktinde gelmeye özen göstermelerini rica ederiz.
  • Etkinliklerde 18 yaş sınırı vardır. 18 yaş altı izleyicilerimiz gösteri ve konserleri ebeveynleri eşliğinde izleyebilirler. 
  • Kayıt: Gösterim sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. herhangi bir kayıt cihazı ile kayıt yapmak yasaktır.
  • Beykoz Kundura tarafından etkinlik boyunca ses ve görüntü kaydı yapılacak olup kayıt altına alınan görüntüler yalnızca tanıtım amacıyla Beykoz Kundura’nın internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır. Beykoz Kundura, etkinlik kayıtlarını yalnızca tanıtım amacı ile sınırlı olacak şekilde kullanacak olup bu kayıtları etkinlik sanatçısına aktarabilecektir.

   ULAŞIM
  • Kendi aracınızla mekâna gelebilirsiniz. Otopark ücretsizdir.
  • Toplu taşıma ile ulaşım konusunda detaylı bilgi için tıklayınız.
  • Etkinlik bitiminde Beykoz Kundura’dan Taksime ve Üsküdar istikametinden Kadıköy’e hareket edecek ücretsiz servis hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
   Kadıköy&Üsküdar Dönüş Güzergahı: Beykoz Kundura - Libadiye Alvarlızade Durağı - Altunizade - Fıstıkağacı - Üsküdar Meydan - Doğancılar - Kadıköy Rıhtım
   Taksim Dönüş Güzergahı: Beykoz Kundura - Levent - Zincirlikuyu Metrobüs - Beşiktaş – Taksim (AKM önü)

Bilet Seçimi

Satın Al

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi