KONAKLAMA

Beykoz Kundura, geçmişinde deri ve ayakkabı üretiminin yapıldığı bir fabrika olmanın yanı sıra üç bin kişinin bulunduğu bir yaşam alanı olma özelliği gösteriyordu. Sümerbank döneminde açık hava film gösterimlerinin yapıldığı, ofis ve çalışma alanlarının bulunduğu Beykoz Kundura, keyifli bir yaşam alanı olma fonksiyonunu günümüzde de sürdürüyor. Kundura Sinema ve Kundura Sahne ile İstanbul’da kültür-sanatın yeni adresi olmayı hedefleyen Kundura’da konaklama imkânı da bulunuyor. Beykoz Kundura, otel gelirlerini Birebir Eğitim Vakfı’na bağışlayarak inzva ve inekle projelerine destek veriyor.

Kundura içinde çekim yapan yapımcı, yönetmen, oyuncu ve set çalışanlarının keyifle konaklayabileceği farklı temalara sahip dört odalı butik bir otel mevcut. Misafirlerini vahşi Batı ambiyansından Afrika’nın çöl atmosferine taşıyan özel dekorasyonlu odalara sahip Çek Evi, 1932 yılında yapılmış tarihi ve ferah bir binada yer alıyor.

Beykoz Kundura, misafirlerine daha modern ve minimalist bir yaşam alanı sunan konaklama seçeneklerine de sahip. Adından da anlaşılacağı üzere fabrika döneminde deri kuyusu olarak kullanılan Deri Kuyuları binasında ofis ve uyku odalarını bir arada bulmak mümkün. Komple bir konaklama deneyimi vadeden bu mekân sade tasarımın ilham verici dinginliği ile yaratıcı çalışmalara olanak tanıyor.
Beykoz Kundura’nın konaklama olanakları şu an için kamuya açık değil. Yalnızca Kundura bünyesinde çekim yapan kişiler tarafından kullanılabiliyor.

Sürdürülebilirlik Politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi