REMOTE İSTANBUL

 • 26 Eylül 2021 | Pazar
  17:00
Bu etkinlik için son 7 bilet!

Etkinlik Dili: İngilizce
Başlangıç noktası:
Manolya Park, Koşuyolu
Buluşma saati: 16:45
Oyunun başlangıç saati:  17:00
Süresi:  120 Dakika
Bitiş noktası: Kadıköy Bahariye

EKİPMAN TESLİM BELGESİ

Remote Istanbul
  oyununda bir grup şehir sakini kulaklıklar takarak Istanbul’da bir yolculuğa çıkar ve sentetik bir ses tarafından yönlendirilirler. Yapay zekayla olan bu karşılaşma bu yolculuğu bambaşka bir deneyime dönüştürür. Algoritmalar tarafından yönlendirilirken aslında bizler kimi takip ediyor oluruz? Hep bir aradayken ortaklaşa kararları nasıl alabiliriz? Birbirimizi seyrederken ve etkilenirken, kişisel kararlar veririz ama yine de bir grubun parçası olarak kalır mıyız?

Anadolu yakasında belirtilen buluşma noktasında bu yolculuk başlıyor. Sahnenin İstanbul sokakları olduğu, izleyicilerin de zaman zaman oyuncu olarak yer aldığı bu eserde şehir pratiğiyle olan ilişkimizi sorguluyoruz. Yapay zekâ ile insan davranışlarını gözlemlerken, adım adım sese aşina oluyoruz. Yolculuk boyunca stereofonik sesler, film müzikleri gibi farklı özgün ses tasarımlarının izleyiciyi yönlendirdiği performans, şehrin dokusunun kendi tınısına dönüşebildiği gibi izleyiciye şehirle bambaşka bir ilişki de kurdurabiliyor ...

Sizleri Remote Istanbul yolculuğuna, İstanbul’un kodlarını yepyeni seslerle keşfetmeye davet ediyoruz...

*Covid-19 sağlık tedbirlerini dikkatle aldığımız bu performansta izleyicilerimizden aynı özeni göstermelerini önemle rica ediyoruz. İzleyici bilgilendirmesine dair detaylar için lütfen tıklayınız.

Rimini Protokoll
Helgard Haug, Stefan Kaegi ve Daniel Wetzel 2000 yılında Rimini Protokoll ismini verdikleri tiyatro oluşumunu kurmuşlar ve o zamandan beri bu ismin çatısı altında farklı gruplar oluşturarak çeşitli eserler gerçektirmişlerdir. Gerçeğe dair yeni perspektifler yaratmak adına ürettikleri her eser tiyatronun sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Rimini Protokoll genellikle sahneye koyduğu eserlerini, performatif yerleştirmelerini ve radyo oyunlarını tiyatronun ötesinde farklı alanlarda uzmanlık kazanmış, gündelik hayatın bilir kişileriyle beraber geliştirir.   Ayrıca seyircinin oyuna katılması ve teknolojinin oyunbaz bir şekilde kullanılması eserlerinde oldukça sık rastlanır. Dramaturjisinde gerçeği sorgularken, eserlerinde mekânları ve sosyal yapıları teatral biçimlere dönüştürür.

 • Etkinlik Dili: İNGİLİZCE / Standart - 120 TL
 • Etkinlik Dili: İNGİLİZCE / Öğrenci - 80 TL

  REMOTE İSTANBUL ETKİNLİK BİLGİLERİ

  Remote İstanbul’a hoşgeldiniz!

  KUNDURA SAHNE olarak bu deneyimi sizlerle paylaştığımız için çok heyecanlıyız. Etkinliğimize güvenli bir şekilde katılabilmeniz için aşağıdaki tavsiyelerimizi dikkate almanızı ve katılım koşullarını kabul etmenizi rica ederiz. Etkinlik süresince kullanmanız için sizlere teslim edilmesi gereken kulaklık sistemini bu belge karşılığında teslim almanız ve etkinlik kurallarını kabul ettiğinizi beyan eden bu belgeyi imzalamanız gerekmektedir. 

  Etkinlik Başlangıç Noktası ve Bilet Kontrol Gişesi:
  Manolya Parkı - Koşuyolu, Manolya Parkı İçi Yolu, 34718 Kadıköy/İstanbul
  https://goo.gl/maps/5xhkbQRBQTyi78L87

  Önemli Bilgiler :

  • Lütfen etkinlik başlangıç saatinden 15 dakika önce etkinlik başlangıç noktasında mutlaka hazır bulunun.
  • Etkinlikte rotasında toplu taşımaya binilecek, HES kodunuz tanımlanmış İSTANBULKART kullanmanız gerekecektir. HES kodu tanımlanmış İstanbulkartı yanında olmayan katılımcılar, başlangıç noktasında kontrol edilip, etkinliğe dahil edilmeyeceklerdir. Eğer kendinize ait bir İstanbulkartınız yoksa, ya da toplu taşıma kullanmıyorsanız, lütfen etkinlik tarihi öncesi bizimle iletişime geçin.
  • Etkinlik boyunca kullanımınız için size özel bir kulaklık sistemi tahsis edilecektir. Bu belgeyi tarafınızca imzaladığınız takdirde görevli arkadaşlar size malzemeleri teslim edecek ve etkinliğe hazırlayacaktır.
  • Etkinlik yaklaşık 120 dakika boyunca, şehrin içinde 2 km’lik bir mesafe yürümeyle tamamlanır.Etkinlik süresince kısa mesafede metro kullanılacağını belirtmek isteriz.
  • Etkinliğin başlangıç noktası ile bitiş noktası farklı olduğundan başlangıç noktasına toplu taşıma kullanarak gelmeniz tavsiye edilir.
  • Etkinlik açık havada ve yürüme düzeninde gerçekleştirileceği için  rahat ayakkabı ve giyim tercihleri yapmanızı ve susuz kalmamanızı öneririz.
  • Etkinlik sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. herhangi bir kayıt cihazı ile kayıt yapılması yasaktır.
  • Etkinliğimizde 18 yaş sınırı vardır. 18 yaş altı bireyler, kendilerinin sorumluluğunu üstlenecek reşit bir birey refakatinde etkinliğe katılabilirler.
  • Etkinlik boyunca gerçekleşebilecek herhangi bir kaza ya da sağlık probleminden katılımcının kendisi sorumludur.

   Hijyen ve Sağlık:
  • Etkinlik süresinde kullanacağınız kulaklıklar hijyen kurallarına uygun temizlenip kişiye özel koruyucularla size teslim edilecektir.
  • COVID-19 önlemleri kapsamında başlangıç noktasında HES kodu kontrolü yapılacaktır. HES kodu kontrolünde RİSKLİ bulunan katılımcıların etkinliğe katılımı mümkün olmayacaktır. Son 14 gün içinde COVID-19 tanısı aldıysanız, COVID-19 şüphesi doğuracak bir semptomunuz varsa,  son 14 gün içinde yakın temasta olduğunuz kişilerden COVID-19 pozitif olan varsa,  ateş, öksürük, nefes darlığı gibi şikayetleriniz varsa görevli arkadaşlarımıza bildirmeniz ve etkinliğe katılmanız gerekmektedir.
  • Etkinlik süresi boyunca “sosyal mesafe, maske kullanımı ve el hijyeni” başta olmak üzere COVID-19 kapsamında uygulanan kurallara ve görevli arkadaşlarımızın uyarılarına uymanızı önemle rica ederiz.

   Sorumluluk:
  • Etkinlik öncesinde size tam, eksiksiz ve çalışır durumda teslim edilen kulaklık sistemi etkinlik organizatörü Lita Film Organizasyonu ve Turizm Ltd. Şti.’ne (“Lita”) aittir. Kulaklık sistemi size yalnızca etkinlik süresince kullanmanız için teslim edilmiş olup etkinlik sona erdikten sonra görevlilere iade etmeniz gerekmektedir. Kulaklık sistemini görevlilere tutanak karşılığı teslim etmemeniz halinde kulaklık sisteminin bedeli tarafınızdan tahsil edilecektir.
  • HES kodu kontrolünde “RİSKSİZ” olmanız, ve HES kodunuzun kişisel İstanbulkart’ınızla tanımlı olduğu ve İstanbulkartınızın geçerli olduğunu etkinlik öncesi kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır.
  • Eğer bir sağlık sorununuz varsa etkinliğe katılmamanızı tavsiye ederiz.. Lita, katılımcıların mevcut ve/veya yaşayacakları sağlık sorunları ile ilgili herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir. Bu kapsamda, etkinlik süresince meydana gelebilecek kaza ve hasarlardan Lita’yı sorumlu tutmayacağınızı peşinen kabul ve beyan edersiniz.
  • Etkinliğimizde 18 yaş sınırı vardır. 18 yaş altı çocuğunuzla beraber katılım gerçekleştirmek isterseniz, ebeveyn olarak çocuğunuzun sorumluluğunu üstlendiğinizi, çocuğunuza özel oluşturulan bir forma belirtmeniz istenecektir.

   Etkinlik Ertelenmesi ve Bilet İadesi:
   Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. Satın alınan biletler, gösterimin iptali ya da tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez ya da iade edilemez.
    

Bilet Seçimi

Satın Al

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi