SİYAH KUĞU

Beykoz Kundura

 • 28 Ağustos 2021 | Cumartesi
  21:00
Bu etkinliğe ait online olarak satın alabileceğiniz biletler tükenmiştir. Bilgi için Kundura Gişe ile iletişime geçebilirsiniz.

PROGRAM
17:00                Beykoz Kundura Ana Kapı Giriş Başlangıç 
18:00 - 20:00    FelsefeLab Sohbetleri: Siyah Kuğu: ‘Mükemmel'in Bedeli'          
19:00               
Bir Yaz Gecesi Festivali Kapı Açılış
21:00                Film Gösterimi

Yönetmen | DARREN ARONOFSKY

ABD / 2010 / Renkli / 106’ / DCP
İngilizce;  Türkçe altyazılı

Senaryo | Mark Heyman , Andres Heinz, John McLaughlin
Oyuncular | Natalie Portman, Vincent Cassel, Mila Kunis, Barbara Hershey, Winona Ryder

 ‘Mükemmellik sadece kontrol ile ilgili değildir. Aynı zamanda kontrolü elden bırakmayı da gerektirir.’

Farklı türlere yayılan sinematografisinde psikolojik gerilim sinemasının dilini yetkin bir şekilde kullanan başarılı yönetmen Darren Aronofsky’nin 2010 yapımı filmi Siyah Kuğu; iddialı oyuncu kadrosunun kuvvetli performansları, izleyiciyi içine çeken sinematografisi ve nefes kesen temposuyla sinema sanatının çok katmanlı karmaşık yapısının tüm unsurlarını ustalıkla sergiliyor. 

New York City Balesi çatısı altında çalışan balerin Nina’nın (Natalie Portman) hikâyesini takip eden Siyah Kuğu, pek çok diğer balerin gibi hayatını mesleğine adamış bu genç dansçının sahneden emekli olmuş eski balerin annesi Erica (Barbara Hershey) ve artistik direktörü Thomas Leroy (Vincent Cassel) tarafından da yoğun şekilde beslenen mesleki hırsı nedeniyle sürüklendiği tükeniş sarmalını aktarıyor. Leroy’un Kuğu Gölü balesinin başrolü Kuğu Kraliçesi’nin sofistike ve zorlayıcı performansı için Beth MacIntyre (Winona Ryder) yerine yeni bir balerin getirmeye karar vermesiyle beraber zirveye çıkan yolun çekimine kapılan Nina’nın, kadroya yeni katılan ve Leroy’u etkilemeyi başaran genç balerin Lily (Mila Kunis) ile kurduğu ilişkinin çelişkili, karmaşık ve gerilim dolu kimyası; bedenlerin olduğu kadar zihinlerin ve duyguların da etkileyici bir koreografisini perdeye taşıyor.

Başrolündeki Natalie Portman’a en iyi kadın oyuncu dalında Oscar, BAFTA ve Altın Küre ödüllerini getiren Siyah Kuğu; hırs, hayal kırıklığı, umut, tutku gibi kuvvetli duyguların kazanında kaynayan bir ruhun çıkmazlarında onunla beraber kaybolan, seyirciyi giderek koltuğunun ucuna doğru sürükleyen ve muhteşem bir finalle uğurlayan anlatısıyla, yüksek kalibre bir sinema deneyimi sunuyor.

Yönetmen
Darren Aronofsky: 1969 doğumlu yönetmen, yapımcı ve senarist Darren Aronofsky, prestijli Harvard Üniversitesi’nde Film ve Sosyal Antropoloji eğitimi aldı. Harvard mezuniyeti sonrasında American Film Institute’de yönetmenlik dalında film eğitimine devam eden Aronofsky’nin ilk uzun metrajı olan Pi (1998), 60bin dolarlık mütevazi bütçesine karşılık hem gişede büyük bir başarı kazandı ve hem de eleştirmenlerden topladığı takdirle yönetmeni sinema dünyasının radarına soktu. Pi sonrasında Requiem for a Dream (2000), The Wrestler (2008), Black Swan (2010), Mother! (2017) gibi pek çok başarılı filme imza atan Aronofsky; güçlü takıntıları çoğunlukla kendilerine yönelik bir yok edici güce dönüşen karakterler etrafına ördüğü hikâyeleri, hızlı değişen görüntülerden montajlanan sekans kurguları, ekstrem yakın çekimler ile ekstrem geniş açıları kullanarak yarattığı kontrast gibi çeşitli özelliklerle öne çıkan bir dile sahip sinemasıyla günümüzün etkili auteur yönetmenlerinden bir tanesi.

---
Siyah Kuğu: ‘Mükemmel'in Bedeli
Beykoz Kundura
’nın Şubat ayında başlattığı ve felsefi yöntemlerin izinde kavramları anlamaya ve okumaya davet eden düşünce platformu FelsefeLab sohbetleri Bir Yaz Gecesi Festivali kapsamında devam ediyor. Akademisyen Dr. Umut Eldem’in eşliğinde yapılacak sohbet, festival programında da gösterilecek Darren Aronofsky filmi “Black Swan / Siyah Kuğu”yu masaya yatıracak.

Biletinizi satın almadan önce "Etkinlik Notları" bölümünü okumayı unutmayınız. 

 • Tam - 60 TL
 • Öğrenci - 40 TL

  BİLET BİLGİLERİ
  Biletinizi Beykoz Kundura internet sitesinden satın alabilirsiniz. Kapıdan satış hizmetimiz bulunmamaktadır. 

  Bilgi için:  +90 216 323 31 30       /          gise@beykozkundura.com

  İnternet sitemiz üzerinden üye girişiyle yaptığınız işlemlerde “Biletlerim” sekmesi üzerinden de dijital biletlerinize her zaman ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Sosyal medya hesaplarımızdan güncelleme ve kampanyalarımızı takip edebilirsiniz.

  Bilet İade: Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. Satın alınan biletler, gösterimin iptali ya da tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez ya da iade edilemez

  ÖNEMLİ BİLGİLER

  Oturma Düzeni: Koltuklarımız numaralı değildir. Koltuklar arası 1m mesafe ile çapraz oturma düzeni uygulanmaktadır.

  Sağlığınız İçin: Bilet kontrol operasyonu, e-mail ve SMS olarak tarafınıza iletilmiş QR kodlu dijital biletleriniz ile temassız olarak gerçekleşmektedir.
  Beykoz Kundura girişinde temassız ateş ölçme uygulaması yapılmaktadır. Ateşi 37,2 ve üzeri olanların girişlerine izin verilmeyecektir.
  Ayrıca “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması yapılacak, sağlık durumu riskli misafirler alana kabul edilmeyecektir.
  Maskesi olmayan misafirler alana kabul edilmemektedir. Alanda bulunduğunuz süre boyunca maskenizi usulüne uygun şekilde takmanızı rica ederiz. Maskesi olmayan misafirlerimize yedek maske temin edilecektir.
  Alana giriş yaptığınız an itibariyle alanda bulunduğunuz süre boyunca “sosyal mesafe, maske kullanımı ve el hijyeni” başta olmak üzere COVID-19 kapsamında uygulanan kurallara ve görevli arkadaşlarımızın uyarılarına uymanızı rica ederiz.
  Gösterim açık havada gerçekleşeceği için izleyicilerin hava koşullarına göre giyinmeleri tavsiye edilir.

  Mekân Kullanımı:
  İzleyicilerimiz satın aldığı biletin seansından 2 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilirler.
  Sinema biletinin Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.
  “Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya” adlı sergi etkinlik günlerinde ücretsiz olarak rezervasyon ile gezilebilir. Rezervasyon için beykozkundura.com/kundura-hafiza
  Profesyonel fotoğraf makinesi ile yazılı izin olmaksızın çekim yapılmasına müsaade verilmemektedir. Kayıt cihazlarınızı Beykoz Kundura girişinde güvenlik noktasına teslim etmenizi rica ederiz.

  Yaş Sınırı: 7163 sayılı kanunun 7. maddesi uyarınca değerlendirme ve sınıflandırması yapılmamış sinema filmleri; festival, özel gösterim ve benzeri kültürel ve sanatsal etkinliklerde ancak 18+ yaş işareti ile gösterilir.

  Gösterim: Tüm filmler orijinal dilinde Türkçe altyazılı gösterilecektir. Elektronik altyazı sisteminde teknik bir arıza çıkması durumunda, önce arızanın giderilmesine çalışılacak, bunun mümkün olmadığı durumlarda film gösterimine altyazısız devam edilecektir. 
  İzleyicilerimizin seanslara vaktinde gelmeye özen göstermelerini rica ederiz.

  Kayıt: Gösterim sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. herhangi bir kayıt cihazı ile kayıt yapmak yasaktır.
  Beykoz Kundura tarafından etkinlik boyunca ses ve görüntü kaydı yapılacak olup kayıt altına alınan görüntüler yalnızca tanıtım amacıyla Beykoz Kundura’nın internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır. Beykoz Kundura, etkinlik kayıtlarını yalnızca tanıtım amacı ile sınırlı olacak şekilde kullanacak olup bu kayıtları etkinlik sanatçısına aktarabilecektir.

  Yeme - İçme: Etkinlik alanında yer alan yiyecek ve içecek hizmetlerimizden faydalanabilir ya da Beykoz Kundura’nın restoranı Demirane’yi tercih edebilirsiniz. Dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesi yasaktır.

  Program Değişikliği: Bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın! Elimizde olmayan nedenlerden ötürü program değişikliği olursa internet sitesi ve sosyal medya aracılığıyla duyurulur.

  NASIL GELİNİR? 

  - Kendi aracınızla mekâna gelebilirsiniz. Otopark ücretsizdir. 
  - Etkinlik için özel ayarlanan ücretsiz* Beşiktaş - Beykoz Kundura arası tekne hizmetimizden faydalanabilirsiniz. 
  *Sınırlı kapasite nedeniyle rezervasyon sistemiyle hizmet verilecektir. Rezervasyon için TIKLAYINIZ. 

  Geliş: BEŞİKTAŞ - BEYKOZ KUNDURA
  Hareket saati: 18:30
  Kalkış Noktası: Bahçeşehir Üniversitesi önündeki rıhtım

  Dönüş: BEYKOZ KUNDURA – BEŞİKTAŞ – KADIKÖY*
  Hareket saati: Etkinlik bitiminden hemen sonra hareket edecektir.
  *Beykoz Kundura İskelesi’nden kalkacak tekne önce Beşiktaş’a uğrayacak, ardından Kadıköy’e gidecektir.

  - Beykoz İskelesi – Beykoz Kundura arasında saat 19:00 itibariyle 30 dakikada bir hareketle hizmet veren ücretsiz ring servisimizden faydalanabilirsiniz.
  - Toplu taşıma ile ulaşım konusunda detaylı bilgi için tıklayınız.

Bilet Seçimi

Satın Al

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi