OKAY TEMİZ PLAYS DON CHERRY

 • 1 Aralık 2023 | Cuma
  21:00

Bu etkinlik için sitemiz üzerinden satışa ayrılan kapasite dolmuştur. Biletlerinizi Passo üzerinden alabilirsiniz.

Bu etkinlik için sitemiz üzerinden satışa ayrılan kapasite dolmuştur. Biletlerinizi Passo üzerinden satın alabilirsiniz.

Efsanevi caz üçlüsü Don Cherry Trio’nun 1971’de ORTF stüdyolarında kaydettiği ve Türkiye caz tarihinin en önemli albümlerinden sayılan “The ORTF Recordings PARIS 1971”in lansman konseri Kundura Sahne’de. Geçtiğimiz ay Caz Plak etiketiyle sınırlı sayıda yeniden basılan ve kısa sürede tükenen albümü bu kez, Okay Temiz, Harald Svensson, Ozan Musluoğlu, Tomi Temiz ile Can Ömer Uygan birlikte çalacak.

Okay Temiz plays Don Cherry
Albüm Lansman Konseri

Okay Temiz - Davul
Harald Svensson - Piyano
Ozan Musluoğlu - Bas
Tomi Temiz - Keyboard
Can Ömer Uygan - Trompet

The ORTF Recordings PARIS 1971

Don Cherry / Okay Temiz / Johnny Dyani LP, Ekim 2023

“The ORTF Recordings PARIS 1971”, Don Cherry Trio’nun en başarılı kayıtlarından biri. “Organic Music Society”, “Eternal” gibi albümleriyle caz tarihini şekillendirmiş Amerikalı caz müzisyeni Don Cherry, perküsyon ustası Okay Temiz ve Güney Afrikalı basçı Johnny Dyani’yi buluşturan grup, 10 yıl boyunca çeşitli ülkelerde ve festivallerde sahne aldı. 1971’de Paris’teki efsanevi ORTF (Office de Radiodiffusion Télévision Française) stüdyolarının emsalsiz analog kayıt teknikleriyle kaydettikleri bu albüm, Don Cherry’nin Türk ritimlerine getirdiği eşsiz yorumu da barındırıyor. Fransa’daki BYG Records’ın arşivlerinde bulunan orijinal materyallerin Mert Üçer tarafından remastered edildiği plak, Okay Temiz’in 2022 yılında yayınlanan “Okay Temiz's Oriental Wind at Montreux Jazz Festival 1982” albümünün devamı niteliğinde. 52 yıl sonra Caz Plak etiketi ile Ekim 2023’te yeniden gün yüzüne çıkan albüm, Tokyo, Paris ve İstanbul’a ithaf edilmiş üç özel edisyon ile 67 ülkeye dağıtıldı ve kısa sürede tükendi. Kreatif direktörlüğünü Haluk Damar’ın üstlendiği albüm kapağının Türkiye ve Japonya edisyonlarında Ara Güler’in 1969’da çektiği, Ara Güler Müzesi’nden Caz Plak tarafından lisanslanan ve daha önce yayımlanmamış bir fotoğrafı yer alıyor. Türkçe ve İngilizce liner notlar içeren Türkiye edisyonu bin adet; Japonca ve İngilizce liner notlar içeren Japonya edisyonu 500 adet elle numaralandırılmış kopya ile sınırlı olarak çıktı. Avrupa edisyonunun kapağında ise Erinç Güzel tarafından çekilmiş 70 mm analog bir Château de Versailles fotoğrafı yer alıyor. Fransızca ve İngilizce liner notlar içeren bu edisyon da bin adet elle numaralandırılmış kopya ile sınırlı çıkmıştı. Detaylara cazplak.com’dan ulaşabilirsiniz.

 • Tam - 460 TL

  BİLET
   

  • Bilet satışı sadece beykozkundura.com adresinden yapılmakta, kapıdan satış hizmetimiz bulunmamaktadır. Bilgi için: +90 216 323 31 30 / gise@beykozkundura.com
  • İnternet sitemiz üzerinden üye girişi yaparak işlemlerinizi gerçekleştirebilir, “Biletlerim” sekmesi üzerinden de dijital biletlerinizin takibini yapabilirsiniz.
  • Satın alınan biletler, gösterimin iptali ya da tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez ya da iade edilemez.
  • İndirimli Bilet alan izleyicilerin öğrencilik durumları etkinlik öncesinde mekân girişlerinde kontrol edilecektir. İndirimden yararlanabilmeleri için öğrencilerin, geçerli öğrenci kimliklerini göstermeleri zorunludur. İstanbul Kart geçersizdir. Yurtdışında eğitim alan öğrencilerin okul kartları geçerlidir.

   MEKÂN KULLANIMI
  • Biletinizi ibraz ederek gösterimden 2 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilir, yeme-içme alanlarından faydalanabilir ve Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya sergisini de ücretsiz rezervasyonla ziyaret edebilirsiniz. Dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesi yasaktır.
  • Etkinlik bilet/rezervasyonunuzun Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.
  • Profesyonel fotoğraf makinesi ile yazılı izin olmaksızın çekim yapılmasına müsaade verilmemektedir. Kayıt cihazlarınızı Beykoz Kundura girişinde güvenlik noktasına teslim etmenizi rica ederiz.

   SAHNE
    
  • Engelli seyircilerimizin girişi ve izlemesi için uygundur.
  • Koltuklarımız numaralı değildir. 

   GÖSTERİM
  • Gösterilerin başlamasından sonra salona izleyici alınmamaktadır. Geç gelen izleyiciler Sahne’ye ilk uygun alkış arasında alınır. İzleyicilerimizin seanslara vaktinde gelmeye özen göstermelerini rica ederiz.
  • Etkinliklerde 18 yaş sınırı vardır. 18 yaş altı izleyicilerimiz gösteri ve konserleri ebeveynleri eşliğinde izleyebilirler. 
  • Kayıt: Gösterim sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. herhangi bir kayıt cihazı ile kayıt yapmak yasaktır.
  • Beykoz Kundura tarafından etkinlik boyunca ses ve görüntü kaydı yapılacak olup kayıt altına alınan görüntüler yalnızca tanıtım amacıyla Beykoz Kundura’nın internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır. Beykoz Kundura, etkinlik kayıtlarını yalnızca tanıtım amacı ile sınırlı olacak şekilde kullanacak olup bu kayıtları etkinlik sanatçısına aktarabilecektir.

   ULAŞIM
  • Kendi aracınızla mekâna gelebilirsiniz. Otopark ücretsizdir.
  • Toplu taşıma ile ulaşım konusunda detaylı bilgi için tıklayınız.
  • Etkinlik bitiminde Beykoz Kundura’dan Taksime ve Üsküdar istikametinden Kadıköy’e hareket edecek ücretsiz servis hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

   Kadıköy&Üsküdar Dönüş Güzergahı: Beykoz Kundura - Libadiye Alvarlızade Durağı - Altunizade - Fıstıkağacı - Üsküdar Meydan - Doğancılar - Kadıköy Rıhtım
   ​​​​​​​Taksim Dönüş Güzergahı: Beykoz Kundura - Levent - Zincirlikuyu Metrobüs - Beşiktaş – Taksim (AKM önü)

Bilet Seçimi

Satın Al

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi