SANATÇI KONUŞMASI: SILKE HUYSMANS VE HANNES DEREERE

 • 11 Mayıs 2023 | Perşembe
  13:00
Ücretsiz gerçekleşecek etkinliğe katılmak için kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Ücretsiz / Sınırlı Kontenjan
Atölye dili: İngilizce
Rezervasyon için tıklayınız

---

Gazetecilik ve belgesel unsurlarını kullanarak tiyatroda çok sesli çalışmalara imza atan Belçikalı sanatçı ikili Silke Huysmans ve Hannes Dereere, Kundura DocLab kapsamında İstanbul’da. Belgesel tiyatronun yeni mucitleri olarak gösterilen ikili, 10 Mayıs’ta “Cennet Ada” adlı performanslarını sunacak, 11 Mayıs Perşembe günü ise, tiyatro ve performans meraklılarına yönelik bir konuşmaya katılacaklar.
2016'dan beri yürüttükleri ve madenciliğin geçmişi ve bugününü yorumladıkları ödüllü Mining Üçlemesi ile dünya festivallerini gezen ikili, çalışmalarından yola çıkarak belgesel tiyatronun günümüz olanaklarını tartışmaya açacaklar.

Sınırlı sayıda katılımcıya açık olacak ve ücretsiz gerçekleşecek konuşmada yerinizi ayırtmak için buraya tıklayınız.

Silke Huysmans & Hannes Dereere
Silke Huysmans (Brezilya, 1989) KASK School of Arts Ghent'te drama, Hannes Dereere (Belçika, 1990) de Ghent Üniversitesi'nde tiyatro bilimleri okudu. Brüksel merkezli ikili, performanslarıyla tiyatroda gazetecilik ve belgesel öğelerinin kullanımını araştırıyor. Çalışmalarının temelinde, projelerini şekillendirmek için kullandıkları kapsamlı saha araştırmaları vardır. 2016 yılından beri madencilik üzerine uzun soluklu bir araştırmayı içeren bir üçleme üzerinde çalışıyorlar. “Mining Stories / Madencilik Hikayeleri” adlı ilk performans, 2015 yılında Brezilya’da yaşanan ve yakın tarihin en büyük ekolojik madencilik felaketlerinden birine dönüşen bir baraj patlamasının hikâyesini anlatıyordu. Bu performans, Brüksel'deki Bâtard Festivali'nde gösterildi ve 2018’de Zürcher Theatrespektakel’de ana ödülü aldı. Serinin ikinci bölümü olan ve ada devleti Nauru üzerinden dünyaya bir ayna tuttukları “Pleasant Island”, 2019’da Brüksel'deki Kunstenfestivaldesarts'ta prömiyerini yaptı. İkilinin geçen yıl tamamladıkları son parça “Out of the Blue” ise, röportajlar ve sohbetler yoluyla, derin deniz madenciliği endüstrinin derinlemesine bir portresini çiziyordu.

 

  ÖNEMLİ BİLGİLER

  BİLET

  • Bilet satışı sadece beykozkundura.com adresinden yapılmakta, kapıdan satış hizmetimiz bulunmamaktadır. Bilgi için: +90 216 323 31 30 / gise@beykozkundura.com
    
  • MEKÂN KULLANIMI
  • Biletinizi ibraz ederek gösterimden 1 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilir, yeme-içme alanlarından faydalanabilir ve Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya sergisini de ücretsiz rezervasyonla ziyaret edebilirsiniz. Dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesi yasaktır.
  • Etkinlik bilet/rezervasyonunuzun Beykoz Kundura içinde yer alan çekim platolarına giriş izni vermediğini önemle hatırlatır, belirtilen alan dışına çıkmamanızı rica ederiz.
  • Profesyonel fotoğraf makinesi ile yazılı izin olmaksızın çekim yapılmasına müsaade verilmemektedir. Kayıt cihazlarınızı Beykoz Kundura girişinde güvenlik noktasına teslim etmenizi rica ederiz.

   SAHNE
  • Koltuklarımız numaralı değildir. 

   GÖSTERİM
  • Gösterilerin başlamasından sonra salona izleyici alınmamaktadır. Geç gelen izleyiciler Sahne’ye ilk uygun alkış arasında alınır. İzleyicilerimizin seanslara vaktinde gelmeye özen göstermelerini rica ederiz.
  • Kayıt: Gösterim sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. herhangi bir kayıt cihazı ile kayıt yapmak yasaktır.
  • Beykoz Kundura tarafından etkinlik boyunca ses ve görüntü kaydı yapılacak olup kayıt altına alınan görüntüler yalnızca tanıtım amacıyla Beykoz Kundura’nın internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır. Beykoz Kundura, etkinlik kayıtlarını yalnızca tanıtım amacı ile sınırlı olacak şekilde kullanacak olup bu kayıtları etkinlik sanatçısına aktarabilecektir.

   ULAŞIM
  • Kendi aracınızla mekâna gelebilirsiniz. Otopark ücretsizdir.
  • Toplu taşıma ile ulaşım konusunda detaylı bilgi için tıklayınız.

Oturma Düzeni

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi