REMOTE İSTANBUL
KUNDURA SAHNE

  • 12 Eylül - 15 Kasım

İstanbul’un yenilikçi disiplinlerarası mekanı Kundura Sahne, yeni sezonu Rimini Protokoll’un “Remote Istanbul” eseri ile açılıyor.

Beykoz Kundura’nın tarihi atmosferinde yer alan Kundura Sahne, “Belgesel tiyatronun” tanınmış topluluklarından Berlinli Rimini Protokoll’un dünyanın farklı şehirlerinde büyük ilgiyle karşılanan “Remote X” performansını İstanbul’a getirerek sahnesini şehrin kalbine taşıyor.


Yoğun bir araştırma sürecinin sonunda ortaya koydukları deneysel eserlerle tanınan Rimini Protokoll, “Remote X” projesini İstanbul’un dokusuna uygun olarak yeniden yorumladı.
İzleyicilerin küçük gruplar halinde bir araya gelmesiyle gerçekleşecek “Remote Istanbul”, şehrin belirtilen buluşma noktasında yolculuğuna başlayacak. Kulaklıklardan gelen yapay bir sesle şehrin kalbine doğru yönlendirilecek olan katılımcılardan performansın bir parçası olarak bir arada hareket etmeleri, birbirlerini izlemeleri ve aynı zamanda şehrin dinamiklerini
gözlemlemeleri bekleniyor. İstanbul sokaklarının sahneye dönüştüğü, katılımcıların çoğu zaman oyuncu olarak yer aldığı eser, katılımcılarını şehir pratiğiyle olan ilişkilerini sorgulamaya çağırıyor.

12-13 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleşecek ön izlemenin ardından “Remote İstanbul”, 19 Eylül 2020 tarihinden itibaren şehri ve kendini yeniden tanımak isteyen herkes tarafından deneyimlenebilir. Performans, 15 Kasım 2020 tarihine kadar her hafta sonu Türkçe ve İngilizce* seçenekleriyle devam edecek. 

Bakıyorsun, peki ya görüyor musun?    #BuSeseKulakVer

* İngilizce dil seçeneği bulunan performans tarihleri:
★ 27 Eylül, Pazar - 17:00
★ 4 Ekim, Pazar - 17:00
★ 1 Kasım, Pazar - 16:00
★ 8 Kasım, Pazar - 16:00

Etkinlik Adı Mekan Tarih Durum

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi