ŞAHANE HAYAT
Kundura Sinema

  • 24 Aralık - 26 Aralık

*2 ve üzeri bilet alımında %25 indirim uygulanır.

* Etkinlik alanına girişte Aşı Kartı (çift aşı zorunludur) veya en geç 48 saat öncesinden yapılmış PCR test sonucu olmayan misafirlerimiz etkinlik alanına alınmayacaktır. 

* Ulaşım, sağlık önlemleri, etkinlik alanı vb. detaylar için biletinizi satın almadan önce "Etkinlik Notları" bölümünü okumayı unutmayınız.

Kundura Sinema yılın son gösterimini Amerikan sinemasının en görkemli 100 yapımı arasında yer alan ve zamansız  bir Noel klasiği olan Şahane Hayat ile yapıyor. Frank Capra’nın yönetmen ve yapımcılığını üstlendiği 1946 tarihli filmi 2019’da restore edilen 4K çözünürlüğündeki kopyasıyla seyirci karşısına çıkacak. 

Philip Van Doren Stern’in “The Greatest Gift” isimli öyküsünden beyazperdeye uyarlanan Şahane Hayat, doğup büyüdüğü Bedford Falls kasabasının halkının zengin ve cimri Mr. Potter’ın ellerine düşmesine kendi hayatıyla ilgili hayalleri pahasına engel olan George Bailey’nin öyküsünü anlatıyor. Kaybolan bir para ve Mr. Potter’ın entrikaları sebebiyle Noel arifesinde intiharın eşiğine gelen Bailey’nin imdadına ise Clarence isimli bir melek yetişiyor.

Tek bir kişinin iyiliklerinin ne kadar çok insanın hayatını değiştirebileceğine dair, hem iç ısıtan hem de ilham veren bir öyküyü beyaz perdeye taşıyan Şahane Hayat tüm ailenin keyifle izleyebileceği, zamana meydan okuyan bir seyir deneyimi sunuyor. Dönemin ünlü oyuncuları James Stewart ve Donna Reed’i başrollerde izlediğimiz, beş dalda Oscar adaylığı bulunan ve yönetmeni Frank Capra’ya Altın Küre getiren bu Noel klasiği Hollywood’un altın çağında yakaladığı o büyülü sinema deneyiminin tarihe geçmiş, usta işi bir örneği.

Etkinlik Adı Mekan Tarih Durum
Detay
Satışta Değil
ŞAHANE HAYAT Kundura Sinema 24.12.2021 21:30 Geçmiş Etkinlik
Detay
Satışta Değil
ŞAHANE HAYAT Kundura Sinema 25.12.2021 21:30 Geçmiş Etkinlik
Detay
Satışta Değil
ŞAHANE HAYAT Kundura Sinema 26.12.2021 16:30 Geçmiş Etkinlik

Kundura Cinema Celebrates the 50th Anniversary of Moon Landing

Kundura Sinema'dan Ay'a Yolculuk

Kundura Sinema'da Wim Wenders Seçkisi